Живот и Стил

Дневен хороскоп за четврток, 29 октомври 2020 година

Дневен хороскоп за четврток, 29 октомври 2020 година

ОВЕН
Работа: Имате впечаток дека вашите идеи се најдобри, но соработниците не ги разбираат и поради тоа не ве поддржуваат.

Љубов: Имате желба да ја контролирате саканата личност, што и смета.

Здравје: Проблеми со дишните органи.

БИК

Работа: Комуникацијата ви оди од рака. Опуштени сте и духовити. Потенцијалниот партнер смета дека ви претстои успешна соработка.

Љубов: Не сте задоволни од емотивното поле, затоа што на другата страна често нешто и пречи и критикува.

Здравје: Се чувствувате добро.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Во случај на било каква судска постапка, ќе оставите одличен впечаток и процесот ќе го свртите во позитивен правец.

Љубов: Емотивно сте заинтересирани за личност која не реагира на вашето додворување.

Здравје: Стабилно здравје.

РАК

Работа: Горди сте на работниот успех. Целата енергија и трудот кој сте во вложиле во работата, конечно, дава видливи резултати.

Љубов: Емотивната ситуација е комплицирана, имате симпатија но имате впечаток дека ве гледа како пријател.

Здравје: Солидно здравје.

ЛАВ

Работа: Задоволни сте од резултатите. Иако успехот е резултатот на тимот, вие го доживувате како личен успех.

Љубов: Не сте задоволни емотивно. Сте дошле до ситуација со брачниот партнер немате заедничка тема за разговор.

Здравје: Имунитетот е слаб.

ДЕВИЦА

Работа: Несогласувањето со колегите е на врвот, што се манифестира низ конфликт. Се критикувате едни со други.

Љубов: Задоволни сте од врската. Размислувате дека дошло време да направите чекор напред.

Здравје: Нервите се чувствителни.

ВАГА

Работа: Полни сте со самодоверба и размислувате да се осамостоите.

Љубов: Посветени сте на брачниот партнер. Се чувствувате заштитено крај него и тоа ви годи.

Здравје: Задоволувачко.

ШКОРПИЈА

Работа: Соработка со странците конечно почнува. Поради тоа сте задоволни затоа што сте вложиле многу труд за да дојде до неа.

Љубов: Брачниот партнер има потреба за блискост. Му излегувате во пресрет.

Здравје: Се чувствувате изморено.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Интелигенцијата и комуникациските способности се вашето главно оружје кое овозможува да постигнете нова соработка.

Љубов: Во случај да сте слободни, не работите ништо да го смените својот статус.

Здравје: Стабилно.

ЈАРЕЦ

Работа: Конкуренцијата пробува да ве уфрли во својот тим, но нивната понуда не ве интересира.

Љубов: Емоциите ви проработиле, ги прифаќате и уживате во нив, додека другата страна и натаму не е сигурна во врската.

Здравје: Солидно здравје.

ВОДОЛИЈА

Работа: Комуникацијата со соработниците не е најдобра. Имате целосно различни цели кои не се вклопуваат.

Љубов: Ситуацијата во бракот не е многу добра. Имате впечаток дека партнерот не ве разбира.

Здравје: Бубрезите се чувствителни.

РИБИ

Работа: Не сте задоволни од соработката со странство. Наместо очекуваниот почеток на зедничкиот проект, тие одложуваат.

Љубов: Не сте задоволни ниту од врската, затоа што партнерот ви делува оттуѓено.

Здравје: Проблеми со нервите.

извор: нетпрес