Живот и Стил

Дневен хороскоп за четврток (11. март 2021)

Дневен хороскоп за четврток (11. март 2021)

ОВЕН

Работа: Доколку сте приватник, ве очекува ново познанство за кое веднаш ќе сфатите дека ви одговара кога е работната соработка во прашање.

Љубов: Уживате во тајната врска и се чувствувате исполнето.

Здравје: Одлично здравје.

БИК

Работа: Амбициозни сте. Со колегите формулирате планови и очекувате да доживеат голем успех.

Љубов: Со симпатијата се во постојан контакт, но никако еден од вас да спомене влегување во врска.

Здравје: Стабилно здравје.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Заминувате на службен пат одлично подготвени и договарате соработка. Презадоволни сте од сопствените резултати.

Љубов: Тајната врска и натаму е актуелна и вие сте емотивно исполнети во неа.

Здравје: Солидно здравје.

РАК

Работа: Вашето најсилно оружје е комуникацијата. Елоквентни сте, убедливи и самоуверени без никакви проблеми ги убедувате соработниците да се сложат со ваквите предлози.

Љубов: Малку сте сомничави по прашањето на верноста на партнерот.

Здравје: Стабилно здравје.

ЛАВ

Работа: Кога се одредени работи во прашање, ве очекуваат тешкотии. Тоа се однесува на областа на судењето и воопшто на правни работи.

Љубов: Комуникацијата со симпатијата е редовна и без големи промени.

Здравје: Чувајте ги коските и колената.

ДЕВИЦА

Работа: Не сте прилагодливи и имате тешкотии да прифатите дека промените се нормален ден од работата. Не се снаоѓате најдобро со технологијата.

Љубов: Имате симпатија со која се дружите, но не покажувате емоции.

Здравје: Проблеми со притисокот.

ВАГА

Работа: Работата е во рутинска фаза. Не постојат предизвици, а финансиската ситуација е задоволителна.

Љубов: Имате впечаток дека вие и партнерот не гледате на ист начин за иднината на врската. Вие размислувате за деца, а партнерот не ги спомнува.

Здравје: Стабилно.

ШКОРПИЈА

Работа: Работата е рутина. Нема никакви тешкотии. Многу сте вредни и одговорни.

Љубов: На саканата личност ги покажувате емоциите на отворен и интенивен начин што и годи.

Здравје: Добро се чувствувате.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Во интензивна комуникација сте со странците и работите на изградба на основна платформа за идна соработка.

Љубов: Одлично се сложувате со партнерот. Посакувате брак. Не сте сигурни што партнерот мисли за тоа.

Здравје: Притисокот осцилира.

ЈАРЕЦ

Работа: Првенствено ве интересира подобрување на финансиите. Ако имате било каков судски спор, или треба да регулирате некое правно прашање, ве очекува успех.

Љубов: Емотивно сте исполнети и посветени на другата половина.

Здравје: Проблеми со коските.

ВОДОЛИЈА

Работа: Ве очекува прилив на пари или од спонзор, или од банка.

Љубов: Имате симпатија и на интересен, двосмислен и провокативен начин и давате до знаење дека ве интересира врска.

Здравје: Посетете стоматолог.

РИБИ

Работа: Пред вас е службен пат и одлично сте подготвени. Очекувате да бидете успешни и да ги остварите целите.

Љубов: Активни сте на социјалните мрежи. Влегувате во контакт со тајна личност.

Здравје: Стабилно здравје.

извор: тв21