Живот и Стил

Дневен хороскоп за четврток 11 февруари 2021 година

Дневен хороскоп за четврток 11 февруари 2021 година

ОВЕН

Би било добро да размислите дали започнувате деловна активност. Не брзајте, дајте си време, консултирајте се со постари и поискусни колеги и ќе знаете дали да продолжите. Предложете му на вашиот партнер патување што ќе ја освежи вашата врска. Вежбајте редовно за да избегнете здравствени проблеми и стрес.

БИК

Овој ден е за трошење, така што постои можност да позајмите пари на блиска личност, но не сметајте дека наскоро ќе ви бидат вратени. Оние кои се во врска ќе бидат во искушение да изневерат, но тие ќе се повлечат во последен момент. Досега одржувавте добро здравје, затоа продолжете да го правите тоа и во иднина

БЛИЗНАЦИ

Се чувствувате нервозни на работа, ќе бидете принудени да комуницирате со луѓе со кои немате јасни и цврсти договори. Заљубувањето, повторното обединување со партнерот и незаборавните моменти на страст и заедништво ќе турнат многу припадници на овој знак кон брачните води. Постои мал ризик од проблеми со црниот дроб.

РАК

Важно е да го правите она што го сакате, и можете да им покажете на сите колку ја знаете вашата работа. Ќе напредувате и претпоставените ќе бидат задоволни. Самохрана личност ќе наиде на партнер за сериозна врска. Поради стресот и лошата исхрана, ќе добиете вишок килограми.

ЛАВ

Незадоволството се претвори во задоволство, а самите ефекти се гледаат преку финансиска добивка, бидејќи рејтингот на компанијата ќе се подобри, благодарение на вас, така што можете да очекувате бонуси како еден вид награда. Ќе им кажете на сочувството дека сте заинтересирани. Избегнете прекумерна иритација, бидејќи вашиот дигестивен систем реагира прво на тоа.

ДЕВИЦА

Доколку сте невработени, би било препорачливо да донесете одлука за тоа што всушност сакате да направите. Треба да одлучите и да ја изберете работата што најмногу ви одговара. Денови на среќа се пред вас во loveубовта, со малку напор ќе ја зајакнете убовта. Бидете внимателни што јадете, за да не го вознемирувате дополнително стомакот со лоша исхрана.

ВАГА

Ќе добиете понуди од повеќе страни, а близок пријател ќе ви предложи да работите со него во компанијата каде што е вработен. Ако сте сами, не е исклучена нова љубов таму каде што најмалку очекувате. Малку се опуштивте во однос на здравјето, па затоа би било препорачливо да направите рутински прегледи.

ШКОРПИЈА

Ве држи ревноста од претходниот ден во кој започнавте голем бизнис во странство, а сега следува периодот на материјална добивка што мислите дека сте ја заработиле. Среќно за inубени, тие ќе размислат за заеднички живот. Земете мултивитамини, исто така.

СТРЕЛЕЦ

Парите што ги очекувате нема да ги добиете до крајот на денот, бидејќи има проблем со документација, што ќе ве направи нервозни. Бидете трпеливи, бидејќи тоа е само прашање на време. Многумина од вас се за љубени во некој што не ви возвраќа на вашите чувства. Прејадувањето е строго забрането, бидејќи може негативно да влијае на варењето на храната.

ЈАРЕЦ

Побарајте помош од колегите кои ќе ви помогнат реално да го видите проблемот во кој се наоѓате. Не е за што да се грижите. Брачните односи ќе бидат проткаени со недоверба, но љубовта и приврзаноста нема да бидат доведени во прашање. Вашето здравје најмногу зависи од вашиот емотивен живот

ВОДОЛИЈА

Вашите деловни предизвици се многу изразени – ќе добиете дополнителни работни места за кои работодавачот мисли дека сте во можност да одговорите на задачата. Актуелно е додворувањето на зафатена личност која сè уште не се ослободила од своето loveубовно минато. Можни се проблеми со забите и коските.

РИБА

Имате поддршка од колеги и претпоставени, кои веруваат во вас и вашите способности, а особено во деловните односи со странски земји. Слободните би можеле да ја обноват поранешната врска или повторно да се за inубат во истата личност. Стресните ситуации можат да ја разбудат тироидната жлезда.

извор: акцент