Живот и Стил

Дневен хороскоп за 2-ри март 2019

Дневен хороскоп за 2-ри март 2019

Дневен хороскоп за сабота, 2-ри март 2019-та година.

ОВЕН

Работа: Доколку се занимавате со работа која е во врска со продажба или купување, или било кој вид на трговија, можно е да имате компликации.

Љубов: Немојте премногу да чекате да направите чекор кон личноста која ви се допаѓа.

Здравје: Болки во забите.

БИК

Работa: Можно е да имате некои помали трошоци, иако не сте ги планирале. На работното поле успевате се да решите.

Љубов: Партнерот е упорен и максимално се труди да ви покаже колку му начите.

Здравје: Несоница.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Не сте доволно информирани и можно е поради тоа да бидете наклонети кон ноесење погрешни одлуки.

Љубов: Доколки ви се допаѓа Водолија, со нејзе може да очекувате интересен, но и нестабилен однос.

Здравје: Помалку јадете благо.

РАК

Работа: Вредно работите и подготвени сте да се посветите на работата максимално, но очекувате и резултати.

Љубов: Бегате од реалноста и фактот дека не ви е лесно да се соочите со сите проблеми кои ги имате во брак.

Здравје: Оди кон подобро.

ЛАВ

Работа: Почеток на нова работа е пред вас. Очекувајте дека ќе бидете задоволни од околностите на ова поле.

Љубов: Можно е да имате некои мали несогласувања со саканата личост, но ќе успеете да ги решите.

Здравје: Инфекција на грлото.

ДЕВИЦА

Работа:Ви доаѓа период во кој нема да биде лесно да ги решавате проблемите. Ќе ви биде потребна помош.

Љубов: Можно е партнерот да ви е максимално посветен, и на вас е само да уживате.

Здравје: Зголемен апетит.

ВАГА

Работа: Успешно ќе решите некои компликации кои сте ги имале. Ќе бидете задоволни од ситуацијата.

Љубов: Доколку сте во нова љубона врска, пред вас е поволен ден партнерот малку да се отвори кон вас.

Здравје: Вртоглавица.

ШКОРПИЈА

Работа: Имате впечаток дека сте презафатени и сите обврски се на вас, а другите не првземаат одговорност.

Љубов: Разочарани сте од партнерот и размислувате за прекин.

Здравје: Главоболка.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Полека ги надминувате работните проблеми кои порано сте ги имале, и конечно, гледате светло на крајот од тунелот.

Љубов: Постепено ја запознавате својата симпатија и што повеќе работи околу неа дознавате, имате подобро мислење.

Здравје: Внесувајте повеќе магнезиум.

ЈАРЕЦ

Работа: Можно е да успеете да ги поправите некои работи кои ви претставувале кочница во работното опкружување.

Љубов: Дистанца постои меѓу вас и партнерот. Не сте сигурни дали тоа ви одговора или не.

Здравје: Проблеми со кичмата.

ВОДОЛИЈА

Работа: Доколку очекувате потпишување на договор кој ви е важен, тоа ќе се одложи за некој друг ден.

Љубов: Ви се допаѓа личност која ќе ја запознаете преку заеднички пријател.

Здравје: Внимавајте на црниот дроб.

РИБИ

Работа: Можно е денеска да бидете опуштени и да нема да сакате премногу да се оптоварувате со работата и обврските.

Љубов: Сте приметиле нова личност во вашето опкружување. Подготвени сте да и пријдете и да ги испитате своите шанси.

Здравје: Чувствителен уринарен тракт.