Живот и Стил

Дневен хороскоп за 2. октомври 2019 година

Дневен хороскоп за 2. октомври 2019 година

Вага 

Љубов

Нема долго да чекате додека личност од вашата работна средина не ви ја открие својата наклонетост. Денеска ќе има можност за тоа.

Кариера

Малку повеќе труд вложете во својата работа , па нема да изостанат резултатите. Соработувајте со другите колеги.

Здравје и совет

Не може вечно да се живее на стара слава.

Шкорпија

Љубов

И партнерот и вие ќе бидете во емотивна фаза, но секој на свој начин. Бидете поотворени кон саканата личност.

Кариера

Тешко ќе се договарате околу работата , зашто едноставно нема да ви се работи .Обидете се барем да го одработуите минимумот.

Здравје и совет

Ви недостига дисциплина.

Стрелец

Љубов

Можно е дека ќе ве окупираат љубовни сеќавања или ќе ве допре една личност од вашето љубовно минато.

Кариера

Ќе има мали несогласувања меѓу колегите , а вие ќе бидете третата страна која ќе се обидува да ги усогласи.

Здравје и совет

Ќе сонувате исклучителен сон.

Јарец

Љубов

Вашата потреба за љубов ќе биде зголемена , а шансите намалени. Од таму се фрустрациите.

Кариера

Бидете доследни во спроведувањето на она што сте го ветиле. Така ќе го подигнете сопствениот рејтинг на работното место.

Здравје и совет

Пазете се од вирози.

Водолија

Љубов

Ќе ве изненади повик за излегување со поголема група луѓе. Не се двоумете , прифатете и ќе ви биде убаво.

Кариера

На виделина излегуваат плодовите на вашата работа и сега е целосно јасно колкави се вашите заслуги.

Здравје и совет

Опуштете се.

Риби

Љубов

Вашите лични односи добро се развиваат , а денеска ќе добиете покана од пријатели за мала забава.

Кариера

На работа ќе ги средувате заостанатите помали работи, а шансата што ја добивте се развива како што треба.

Здравје и совет

Подобрување.

Овен

Љубов

Доколку денеска излезете , можно е да сретнете личност , која ќе ве зашемети. Затоа излезете.

Кариера

Младите колеги ќе ви се воодушевуваат на професијата што ја работите , но вие ќе тереба да се покажете како одговорен работник.

Здравје и совет

Подобрување.

Бик

Љубов

Денеска ќе му се предадете на вашиот свет на мечтаење , а ќе заборавите на реалноста. Некои дури и ќе измислат личност што не постои.

Кариера

Целиот ваш труд ќе може денеска да се собере во еден збор : плеткање. Одберете си ги приоритетите , направете подобар план и тогаш делувајте според него.

Здравје и совет.

Близнаци

Љубов

И денеска е добар ден за излегување , па сепак поверојатно е дека среќата ќе ја побарате во мирната атмосфера на топлиот дом.

Кариера

Ќе добиете креативни нагони и ќе се обидете да ги вклопите во она што го работите . Идеите ќе бидат интересни.

Здравје и совет

Анализирајте си ги соништата.

Приберете се..

Рак

Љубов

Одличен ден за излегување , забави и дружби. Без оглед на работната недела , одете меѓу луѓе. Ќе ви биде убаво.

Кариера

Веќе е полесно и работите се кристализираат. Успеавте да ги надминете и последните пречки и да продолжите понатаму.

Здравје и совет

Уживајте во спортот.

Лав

Љубов

Веројатно во текот на денот се повеќе ќе ве преплавува плима од емоции , која веќе нема да можете да ја скриете пред другата страна.

Кариера

Некои ваши можности би можеле да испливаат на површина , иако и самите нема да знаете како да ги презентирате. Ќе ви дојде самото од себе.

Здравје и совет

Не е проблем ако се расплачете.

Девица

Љубов

Покажавте што чувствувате , а сега прифатете ја реакцијата од другата страна. Не се плашете , на крајот искреноста носи добро.

Кариера

Ќе имате мали финансиски трошоци , на кои не сте сметале. Сето тоа ќе мора да го запишете во книгите на компанијата.

Здравје и совет

Наспијте се.

извор: канал5.мк