Живот и Стил

Дневен хороскоп за 18. септември 2019 година

Дневен хороскоп за 18. септември 2019 година
, Image: 161768423, License: Royalty-free, Restrictions: , Model Release: no, Credit line: Profimedia, Alamy

Овен

Морате да бидете објективни и да внимавате на своите постапки. Воздржете се од љубовната акција, може многу да се разочарате. Желбата за љубов е присутна, но сѐ ќе се сведе само на фантазијата.

Бик

Со партнерот сте на различна бранова должина и никако да се усогласите, но добро функционирате. На нов начин му пристапувате на светот околу себе со желба да извлечете максимум. Практични сте повеќе од вообичаено.

Близнаци

Ако физички сте раздвоени од партнерот, во мислите сте заедно. Вам повеќе ви одговараат вербални и ментални активности отколку физички. Насочени сте кон јавноста, па немате време да се свртите кон својот случај.

Рак

Многу Ракови ќе се потрудат да ги стабилизираат брачно-партнерските односи, некои, пак, ќе влетаат во брачни води. Може да се јави проблем со крвната слика. Ако сте осамени ќе се чувствувате лошо.

Лав

Денеска ќе сакате да се дружите и да решите некои проблеми. Расположението дополнително ќе ви го подигне глас оддалеку. Прифатете го секој предизвик. Ќе се најдете во љубовна дилема. Послушајте го гласот на срцето, но внимавајте да не погрешите.

Девица

Успешен ден е пред припадниците на овој знак. Крајно време е да си најдете друга занимација. Ќе бидете задоволни и убави. Здравствените проблеми ќе ги санирате со природни лекови.

Вага

На повидок е интересно патување кое многу ви е потребно. Нешто ве вади од контрола, претеравте со изливите на нежност. Грешите ако мислите дека партнерот не ви враќа во иста мера. Внимавајте на здравјето кое е кревко и не нервирајте се. Околностите ви се наклонети, успех на работното место.

Шкорпија

На повидок е интересно патување кое многу ви е потребно. Нешто ве вади од контрола, претеравте со изливите на нежност. Грешите ако мислите дека партнерот не ви враќа во иста мера. Внимавајте на здравјето кое е кревко и не нервирајте се. Околностите ви се наклонети, успех на работното место.

Стрелец

Потрудете се од животот да го земете максимумот и да не се оптоварувате со мали нешта. Прекрасно ќе се чувствувате. Чувајте се од инфекции и алергиски реакции. Немојте да озборувате, сѐ се враќа.

Јарец

Сите убави работи ви одат од рака, особено оние кои се однесуваат на љубовта и здравјето. Одлично соработувате со блиските, здружете ги силите и ќе постигнете сѐ што е можно. Вашиот партнер ќе ви приреди прекрасни моменти.

Водолија

Многу Водолии се комуникативни, креативни и добро расположени. Потрудете се партнерот да не ви го расипе денот. Насочете се кон себеси и кон она што го сакате. Една работа ќе се комплицира, но не се нервирајте.

Риби

Доколку се изразувате на пасивен начин, ќе можете да ги искажете своите желби и чувства. Во спротивно, околината ќе ве смета за мистерија. Избегнувајте понуди кои не ви се допаѓаат.

извор: слободен печат