Живот и Стил

Дневен хороскоп: Вторник (29.Септември,2020 година)

Дневен хороскоп: Вторник (29.Септември,2020 година)

ОВЕН

Работа: Не се откажувате од своите идеи дури кога и колегите даваат објективни забелешки.

Љубов: Имате нагласена потреба за љубов и во целост се посветувате на партнерот.

Здравје: Можни проблеми со притисокот.

БИК

Работа: Ако се занимавате со приватен бизнис, одличен ден за регулирање на правни прашања.

Љубов: Емотивни сте незадоволни, но и крајно пасивни. Повеќе размислувате за несреќната судбина, од што иницирате промени.
Здравје: Одлично.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Не сте задоволни од работната ситуација. Проблемите и повторување на новите потешкотии ве демолизираат.

Љубов: Што се однесува до емоциите, ве чека ден полн со љубов и страсти.

Здравје: Физички не сте активни.

РАК

Работа: Упорно работите на решавање на проблемите. Некои идеи се револуционери, и планирате да ги примените.

Љубов: Оние во брак уживаат во чувството на стабилност кое партнерот им го пружа.

Здравје: Сосема добро.

ЛАВ

Работа: Упоерно се држите до старото размислување и работа иако гледате дека не носи резултати и поради тоа стоите во место.

Љубов: Имате добра интуиција која ви кажува дека и се допаѓате на некоја личност која ги крие емоциите.

Здравје: Добро здравје.

ДЕВИЦА

Работа: Колегите не ги прифаќаат вашите идеи, сметајќи ги премногу храбри, непроверени и ризични.

Љубов: Осамените Девици целосно се незаинтересирани за промена на емотивниот статус.

Здравје: Проблеми со циркулацијата.

ВАГА

Работа: Креативни сте, оптимистични и фокусирани на материјален успех.

Љубов: Имате проблеми во комуникацијата со партнерот, а причина е вашата нервоза и нетрпение. Успевате да се стабилизирате и да ја подобрите комуникацијата.

Здравје: Внимавајте на исхраната.

ШКОРПИЈА

Работа: Тврдоглави сте на сопствена штета. Кога би послушале некој совет од друг, лесно би ги решиле проблемите на работа.

Љубов: Уживате во размена на емоциите и нежности со другата половина.

Здравје: Ментално сте „потонати“ и наклонети кон мрачни мисли.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Успешен ден е пред вас. Многу сте вредни, посветени на работа, и задоволни што се тече без проблеми.

Љубов: И во оваа област е слична ситуација. Партнерот ви пружа неограничена љубов и поддршка.

Здравје: Добро.

ЈАРЕЦ

Работа: Доколку сакате прогрес на работа мора да бидете отворени за нови идеи. Моментално се држите на своите конзервативни и неуспешни идеи.

Љубов: Партнерот има проблеми со финансиите, но не сака со тоа да ве оптоварува.

Здравје: Можни болки во долниот дел на грбот.

ВОДОЛИЈА

Работа: Дозволувате интуицијата да ве води во носење на нови одлуки.

Љубов: Имате лоша комуникација со партнерот и не работите ништо да ја подобрите.

Здравје: На полето здравје следуваат проблеми со притисокот.

РИБИ

Работа: Уживате во работата. Доколку работата има врска со комуникација и дипломатија, ќе постигнете успех.

Љубов: Имате чувство дека партнерот има проблеми за кои не сака да разговара со вас.

Здравје: Одлично.

извор:нетпрес.ком.мк