Живот и Стил

Дневен хороскоп: Вторник (14-ти Јануари,2020 година)

Дневен хороскоп: Вторник (14-ти Јануари,2020 година)

ОВЕН

Работa: Помошта која ви доаѓа од страна на некоја личност од странство, на ова поле ќе ви биде многу значајна.

Љубов: Не сте заинтересирани за почеток на било каква љубовна врска во овој период.

Здравје: Спортувајте, бидете активни.

БИК

Работа: Задоволни сте од ситуацијата која ја имате на ова поле и засега не планирате големи промени.

Љубов: Ако ви се допаѓа личност која не ја познавате доволно добро, може да се случи да се разочарате од неа подоцна.

Здравје: Чувајте ги бубрезите.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Не сте подготвени да се соочите со новите проблеми, сега кога ниту старите не се решени до крај.

Љубов: Иако имате додворувач и понуди, останувате сами уште некое време.

Здравје: Проблеми со урогениталниот тракт.

РАК

Работа: Очекувајте нова прилика за работа од која ќе бидете задоволни.

Љубов: Имате впечаток дека постојат некои работи кои не се решени до крај, а се однесуваат на вашиот однос со саканата личност.

Здравје: Ослабен имунитет.

ЛАВ

Работа: Не сте заинтересирани за почнување на нова работа моментално. Многу работи од минатото ве оптоваруваат.

Љубов: Ве очекуваат големи пресврти во односот со саканата личност. Можни се неочкеувани проблеми.

Здравје: Забрзана работа на срцето.

ДЕВИЦА

Работа: Не е поволен момент за нови одлуки ниту за почеток на било какви драстични потези на работа.

Љубов: Можно е да сте збунети и не ви е лесно да се соочите со своите чувства во текот на денешниот ден.

Здравје: Чувствителен граден кош.

ВАГА

Работа: Очекувајте поволен период кога е во прашање разрешување на работните компликации.

Љубов: Не сте расположени за караница со партнерот и на некој начин само се повлекувате во себе.

Здравје: Синусите ви се чувствителни.

ШКОРПИЈА

Работа: Осцијалциите кои се присутни на полето заработувачка, би требало да се стабилизираат во следниот период.

Љубов: Не знаете како да реагирате кога партнерот ќе ви соопшти вести кои не сте сакале да ги чуете.

Здравје: Зголемен апетит.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Во текот на денешниот ден имате недостаток на трпение и многу сте наклонети кон караници и конфликти.

Љубов: Одлучни сте за прекин на врската во која не се чувствувате добро веќе некое време.

Здравје: Покачен крвен притисок.

ЈАРЕЦ

Работа: Ве очекува период во кој на полето работа ќе имате некои пресврти кои не сте ги очекувале.

Љубов: Време е сами со себе да одлучите што сакате. Често изгледа дека го завлекувате партнерот на некој начин.

Здравје: Несоница.

ВОДОЛИЈА

Работа: Не сте заинтересирани за нови понуди во моментов. Имате премногу обврски над својата глава.

Љубов: Партнерот ви покажува дека не е сигурен во своите чувства и тој негов став нималку не ви се допаѓа.

Здравје: Нервна напнатост.

РИБИ

Работа: Имате нови идеи за работа и подготовени сте да се посветите на нивна реализација денеска.

Љубов: Многу брзо менувате мислење за личноста со која сте во врска. Можно е наскоро да го смените партнерот.

Здравје: Имате многу енергија.

извор:нетпресс.ком.мк