Живот и Стил

Дневен хороскоп: Вторник (03.Март,2020 година)

Дневен хороскоп: Вторник (03.Март,2020 година)

ОВЕН

Работа: Можно е да имате шанса да дојдете до остварување на работен контакт со личност која подоцна ќе има нови понуди.

Љубов: Ве очекува предизвикувачки период за љубов.

Здравје: Избегнувајте цигари, и водете сметка повеќе за вашето здравје.

БИК

Работа: Може да очекувате позитивни промени на работа. Денешниот ден е поволен за важни одлуки.

Љубов: Потребно е да го покажете својот интерес и со саканата личност да бидете максимално искрени.

Здравје: Проверете ја својата диоптрија.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Ве очекува поволен период во кој ќе успеете да остварите значајна соработка.

Љубов: Можно е сега да се ранливи и натаму пробувате да заборавите личност која во минатото многу сте ја сакале.

Здравје: Потребно ви е повеќе сон.

РАК

Работа: Може да очекувате ден во кој на работното поле ќе успеете да најдете нови шанси за заработка.

Љубов: Надевајте се на врска која ќе трае. Подготвени сте да се посветите на личност која ја сакате.

Здравје: Добро се чувствувате.

ЛАВ

Работа: Немате добра комуникација со надредените и поради тоа вашата работа трпи во голема мера.

Љубов: Ако сте нашле личност која ви одговора, посветете се. Тоа би можело да биде идеална прилика за врска.

Здравје: Внимавајте на забите.

ДЕВИЦА

Работа: Не би требало да имате премногу обврски. Ве очекува ден кој ви носи некое олеснување по прашањето на работа.

Љубов: Имате впечаток дека со саканата личност не можете лесно да најдете заеднички јазик.

Здравје: Нема проблеми.

ВАГА

Работа: Доколку на полето работа денеска сте направиле било каква грешка, ќе ви треба време тоа да го согледате од вистинскиот агол.

Љубов: Знаете како да се поставите во односот со саканата личност.

Здравје: Наклонетост кон прејадување.

ШКОРПИЈА

Работа: Во текот на денешниот ден ве очекува добра фаза да се посветите на својата работа и обврските.

Љубов: Личноста која ви се додворува ќе покаже даке има искрени намери кон вас и дека може да и верувате.

Здравје: Проблеми со бубрезите.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Можно е моментално да се случуваат големи промени во вашето работно опкружување.

Љубов: Ако имате партнер, ќе успеете да остварите силен и стабилен однос со него.

Здравје: Внесувајте повеќе витамини.

ЈАРЕЦ

Работа: Може да очекувате ден во кој ќе имате прилика да се свртите кон усовршување и едукација.

Љубов: Ви доаѓа време за промена на полето емоции. Не ви е лесно да прифатите прекин на врската.

Здравје: Болки во долниот дел на грбот.

ВОДОЛИЈА

Работа: Промените кои ги сакате да ги остварите, нема да се реализираат денеска. Ќе ви треба повеќе време.

Љубов: Можно е да имате драстични пресврти во следниот период.

Здравје: Дигестивниот систем е чувствителен.

РИБИ

Работа: Ве очекува кратко патување на кое ќе успеете да остварите солидни резултати.

Љубов: Можно е да не сте подготвени со саканата личност да одите чекор понатаму.

Здравје: Без проблеми.

извор:тв21.тв