Живот и Стил

Дневен хороскоп: Среда(04.Март,2020)

Дневен хороскоп: Среда(04.Март,2020)

ОВЕН

Работа: Ве очекуваат некои нови компликации на работа. Имате доста стрес и тешко ви е со сите проблеми да излезете на крај.

Љубов: На првото место ви е искреност меѓу вас и саканата личност.

Здравје: Низок притисок.

БИК

Работа: Поведете сметка околу работите кои во минатото ви останале незавршени затоа што би можеле да се вратат со поголеми компликации.

Љубов: И натаму не сте сигурни дали сакате сериозна врска.

Здравје: Имате многу енергија.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Потрудете се да ги одложите важните одлуки затоа што денешниот ден не ви е нималку поволен за работа.

Љубов: Личноста која ви се допаѓа не покажала доволно интерес кон вас, и затоа сте незадоволни.

Здравје: Чувствителни коските и кичмата.

РАК

Работа: Можно е да не сте подготвени за конечни одлуки, и некои работни промени ги одложувате.

Љубов: Пред вас е шанса да го поправите односот со личноста која ви значи. Ќе најдете компромис и ќе ги решите проблемите.

Здравје: Пијте што повеќе вода.

ЛАВ

Работа: Неповолен е ден пред вас и чувајте се од некои мали штети кога е во прашање работата.

Љубов: Ако имате партнер, во следниот период ќе успеете да дојдете до важни одлуки за заедничка иднина.

Здравје: Проблеми со холестеролот.

ДЕВИЦА

Работа: Не сте задоволни од околностите кои ги имате на полето работа. Подготовени сте да се посветите на остварување на сериозни промени.

Љубов: Не сакате да го изгубите партнерот и трудете се околу вашата врска.

Здравје: Проверувајте го редовно крвниот притисок.

ВАГА

Работа: Под голем притисок сте и работата се повеќе ви носи стрес во секојдневниот живот.

Љубов: Покажете и на саканата личност подготовеност на компромиси. Ве очекува прилика вашиот однос да се подобри.

Здравје: Главоболка.

ШКОРПИЈА

Работа: Пред вас е прилика да остварите напредок на кој сте се надевале на ова поле. Може да очекувате поволен период.

Љубов: Немојте да очекувате сериозна врска. Наредниот период ви е прилично неповолен.

Здравје: Посетете лекар.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Ќе бидете задоволни од работната ситуација и околностите во кои се наоѓате. Сте успеале да стигнете далеку.

Љубов: Можно е да немате доволно доверба во партнерот кој ви покажува некои чудни сигнали.

Здравје: Ќе ви годи вежбање.

ЈАРЕЦ

Работа: Ќе ги надминете проблемите од минатото. Успешни сте во својата работа и многу сте задоволни од истите.

Љубов: Имате стабилен однос со саканата личност. Очекувајте дека ќе бидете среќни во вашата врска.

Здравје: Водете сметка околу желудникот.

ВОДОЛИЈА

Работа: Наскоро ќе ви се укаже шанса да напредувате на работното поле.

Љубов: Потребно е повеќе да се посветите на вашиот партнер. Поради работа, сте почнале да го занемарувате.

Здравје: Болки во вратот.

РИБИ

Работа: Многу сте снаодливи и подготовени да најдете нови идеи за на ова поле ги остварите целите.

Љубов: Можно е да имате можност да запознаете личност која во вас ќе пробуди силни чувства.

Здравје: Потребен ви е одмор.

извор:нетпресс.ком.мк