Живот и Стил

Дневен хороскоп: Сабота – 14 декември 2019:

Дневен хороскоп: Сабота – 14 декември 2019:

Овен

Работa: Пред вас е период кој ви носи некои дилеми, кочници и нестабилности.

Љубов: Поволен е период пред вас кога е во прашање шанса да остварите ново познанство.

Здравје: Проверете ја крвната слика.

Бик

Работа: Можно е да имате некоја мала загуба, па потрудете се да не ризикувате премногу.

Љубов: Ако сакате со саканата личност да ги разрешите проблемите од порано, потрудете се да бидете искрени.

Здравје: Посетете лекар.

Близнаци

Работа: Ви се пружа прилика позитивно да влијаете на своето работно опкружување и на сите да им помогнете со мотивација.

Љубов: Можно е да сте влегле во фаза на монотонија со саканата личност.

Здравје: Респираторни инфекции.

Рак

Работа: Очекувајте успех кога е во прашање работата. Ви доаѓа фаза во која ќе имате поддршка од околината.

Љубов: Саканата личност ќе ви покаже отворено дека сака со вас да остане на долги патеки.

Здравје: Водете сметка околу исхраната.

Лав

Работа: Очекувајте добри околности кога е во прашање работата. Некоја грижа си „оди од вас“.

Љубов: Подготвени сте за нови потези кон личноста која ви се допаѓа. Сте решиле да превземете иницијатива за почнување на врска.

Здравје: Проблеми со хормоните.

Девица

Работа: Постепено се предомислувате и чувствувате дека не сте подготвени за некои големи промени.

Љубов: Блага дистанца има меѓу вас и партнерот, и истата може да се надмине ако бидете подготовени да попуштите.

Здравје: Имунитетот ви е ослабен.

Вага

Работа: Пред вас е период кој носи дилеми на полето работа, но и некои мали расправии со соработниците.

Љубов: Ве очекува интересна комуникација со симпатијата. Наскоро ќе имате прилика за почеток на врска.

Здравје: Проблеми со притисокот.

Шкорпија

Работа: Ако се занимавате со приватна работа, предизвиците кои ве чекаат, нема да бидат лесни.

Љубов: Ситуацијата на љубовното поле ве загрижува. Често се прашувате дали може да му верувате на партнерот.

Здравје: Чувствителен граден кош.

Стрелец

Работа: Потребна ви е помош за да ги решите сите проблеми кои ве оптоваруваат.

Љубов: Покажете на партнерот отворено што сакате и партнерот ќе се потруди на некој начин да ви го пружи, само врската да опстане.

Здравје: Проверете ја крвната слика.

Јарец

Работа: Сакате да покажете иницијатива кон промени, но ви недостасува самодоверба.

Љубов: Саканата личност ќе покаже дека може да и верувате, и да се потпрете на неа во секој момент.

Здравје: Проблеми со чувствителната кожа.

Водолија

Работа: Можно е да не сте успеале да реализирате работи кои сте ги имале во план, и поради тоа на некој начин сте разочарани.

Љубов: Многу е важно да бидете искрени кон саканата личност, ако сакате вашата врска да опстане.

Здравје: Проблеми со алергија.

Риби

Работа: Добри промени може да следуваат кај вас во следниот период. Ве очекува фаза во која ќе бидете задоволни.

Љубов: Ако сте во врска, мали караници со партнерот ќе ве потсетат дека не е се идеално.

Здравје: Водете сметка околу забите.