Живот и Стил

Дневен хороскоп: Понеделник (11. Ноември, 2019 година)

Дневен хороскоп: Понеделник (11. Ноември, 2019 година)

ОВЕН

Работa: Потрудете се да се покажете во најдобро светло кога е во прашање работата. ќе остварите значаен успех.

Љубов: Пред вас е поволен ден за ново љубовно познанство кое подоцна би можело да води кон врска.

Здравје: Добро.

 

БИК

Работа: На полето работа имате некои осцилации и проблеми во следниот период. Ве очекуваат доста непријатности.

Љубов: Ако сте слободни нема уште промни за вас на ова поле. Зафатените Бикови убаво ќе се сложуваат со партнерот.

Здравје: Проблеми со кичмата.

 

БЛИЗНАЦИ

Работа: Очекувајте шанса да најдете некоја нова, подобра работа со која генерално ќе бидете задоволни.

Љубов: Ова поле ви е променливо и доста работи ве плашат.

Здравје: Проблеми со циркулацијата.

 

РАК

Работа: Можно е да не сте задоволни од ситуацијата на работното поле и не се чувствувате добро затоа што и натаму не напредувате.

Љубов: Ве очекува интересно познанство со личноста која наскоро ќе ви покаже дека сака врска со вас.

Здравје: Генерално добро.

 

ЛАВ

Работа: Ви доаѓа прилика да склопите некои работни контакти кои ќе ви бидат прилично значајни.

Љубов: Правите убави заеднички планови со личноста која ви значи. Може да уживате на кратко романтично патување.

Здравје: Одлично се чувствувате.

 

ДЕВИЦА

Работа: Можно е да се случат некои неочекувани промени.

Љубов: Очекувајте интересна комуникација со личноста која во минатото покажувала емоции кон вас.

Здравје: Вртоглавица.

 

ВАГА

Работа: Очекувајте дека ќе ви се пружи шанса да се вработите на место кое наполно ќе ви одговара.

Љубов: Нова љубов ве очекува наскоро. Иако околу тоа не се надевате сега, нова личност ќе ви се појави.

Здравје: Проверувајте го притисокот.

 

ШКОРПИЈА

Работа: Ако се занимавате со приватна работа, очекувајте дека денов ќе ви биде поволен за добра заработка.

Љубов: Денот е одлично поставен за разговор со саканата личност. Полека ја планирате заедничката иднина.

Здравје: Солидно.

 

СТРЕЛЕЦ

Работа: На работното патување ве очекува успех. Можете да се надевате на добри пресврти на ова поле.

Љубов: Новото познанство кое се случило ви буди силни чувства. Подготвени сте да почнете.

Здравје: Чувствителни синуси.

 

ЈАРЕЦ

Работа: На ова поле ќе успеете да го остварите сето она кое го сакате и ќе бидете задоволни од постигнатите резултати.

Љубов: Очекувајте познанство со личноста која ќе ви биде значајна на долги патеки во иднина.

Здравје: Внимавајте на вишок килограми.

 

ВОДОЛИЈА

Работа: Можно е да бидете наклонети кон брзи реакции како и правење грешки на ова поле.

Љубов: Растроени сте и наклонети кон несогласувања со личноста која ви значи.

Здравје: Чувствителни се очите.

 

РИБИ

Работа: Можно е да имате впечаток дека со соработниците не наоѓате заеднички јазик и доста работи ве оптоваруваат.

Љубов: Можно е да ви се укаже шанса на саканата личност да и ги покажете искрените чувства.

Здравје: Несоница ве следи и не се чувствувате добро.

извор:Нетпресс.ком.мк