Живот и Стил

Дневен хороскоп: Понеделник(08.Февруари,2021 година)

Дневен хороскоп: Понеделник(08.Февруари,2021 година)

ОВЕН

Работа: Досега сте имале распоред, сте работеле со вообичаено темпо, но настапува многу пожесток период од оној на кој сте навикнале.

Љубов: Ако сакате некој да ви се приближи, морате да му покажете дека сте подготвени за нешто ново. Изразете го својот шарм на вистинскиот начин.

Здравје: Лошо расположение.

БИК

Работа: Може да очекувате премин на ново работно место. Доколку се покажете на новата работа, може да очекувате и подобри финансии, како и можност за понатамошен напредок.

Љубов: Личност од минатото нема да ви дава мир.

Здравје: Ако спортувате, внимавајте да не се повредите.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Ќе ве уфрлат во оган, ќе добиете рокови за завршување на работи.

Љубов: Ако сте слободни, нема поместувања на ова поле. Ќе мора да тргнете во акција.

Здравје: Мали стомачни проблеми.

РАК

Работа: Ќе работите во тим и секоја работа ќе биде евидентирана. Ќе оставите силен впечаток на надредените.

Љубов: Дилеми во партнерските односи се можни благодарение на вашето опкружување.

Здравје: Вниамавајте на исхраната.

ЛАВ

Работа: Конечно, доаѓате до пари. Не само да ги добивате од странство, туку ве очекуваат и посебни бонуси.

Љубов: Ако не сакате да го изгубите партнерот, ќе мора да смените некои ставови.

Здравје: Нема проблеми со здравјето.

ДЕВИЦА

Работа: Колку работите, толку и заработувате. Неисцрпни сте во идеите, така што и другите сакаат да работат со вас.

Љубов: Во љубовните односи функционирате беспрекорно и не треба да ве загрижува тоа што другите мислат за тоа.

Здравје: Време е да почнете да вежбате и спортувате.

ВАГА
Работа: Вие не само што заработувате, туку овозможувате и другите да заработат. Очекувате понуда од странство, што би требало без проблем да ја прифатите.

Љубов: Партнерот нема потреба да ве следи и да ви угодува.

Здравје: Конзумирајте повеќе житарици, овошје и зеленчук.

ШКОРПИЈА

Работа: Ви следува голема и многу успешна кариера. „Вооружете“ се со сила, енергија, знаење, за да може да се прикажете во најдобро светло.

Љубов: Овој ден е одличен за стабилни емотивни односи и развивање на врската.

Здравје: Почнете со редовна физичка активност.

СТРЕЛЕЦ

Работа: На овој план ве очекуваат некоја врста обука, усовршување, а потоа и премин на ново работно место.

Љубов: Партнерот го вклучувате во своите планови или го пренасочувате вниманието во правец кој го одбрал, и со тоа караниците ќе бидат избегнати.

Здравје: Хронични тегоби.

ЈАРЕЦ

Работа: Доволно сте стручни, имате верба во себе. Ве очекува реализација за која сте се ангажирале, за која сте мислиле дека е невозможно да стане вистина.

Љубов: Во емотивно партнерските односи малку се случува, затоа што не сте заинтересирани за сериозна врска.

Здравје: Исфрлете ја нервозата.

ВОДОЛИЈА

Работа: На вам е да се изборите од туѓите влијанија, да се изолирате да се концентрирате на своите работни обврски. Можно е преместување на подобро работно место.

Љубов: Со партнерот може да имате караница на самиот почеток на денот.

Здравје: Внесувајте повеќе витамини.

РИБИ

Работа: Ќе добиете признание кое одамна сте го заслужувале. Бидете внимателни и платете ги на време заостанатите сметки, затоа што нема да може се да регулирате.

Љубов: Слободните Риби ќе имаат добар период, ќе се дружат и ќе уживаат.

Здравје: Посветете се на здрава исхрана.

извор:нетпрес.ком.мк