Живот и Стил

Дневен хороскоп: Понеделник (01.Јуни,2020 година)

Дневен хороскоп: Понеделник (01.Јуни,2020 година)

ОВЕН

Работа: Подготвени сте да се посветите на својата работа и да бидете вредни и максимално ангажирани за да ги остварите целите.

Љубов: Ве очекува комуникација со личност која сте ја сакале во минатото.

Здравје: Воспаленија.

БИК

Работа: Можно е да имате неочекувани промени на работното поле и дека ќе бидете малку несигурни.

Љубов: Ја цените својата слобода и не чувствувате дека сте подготвени за почеток на нова врска.

Здравје: Минлива настинка.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Не сте сигурни во своите одлуки на полето работа. Посоветувајте се со личност која на ова поле е поискусна.

Љубов: Ако продолжите да форсирате караници со саканата личност, можен е прекин.

Здравје: Проблеми поради стрес.

РАК

Работа: Очекувајте дека ќе добиете добра понуда за нова работа. Пред вас е многу добар период на ова поле.

Љубов: Ако ја послушате интиуцијата, ќе успеете да одберете вистинска личност за вас.

Здравје: Проблеми со несоница.

ЛАВ

Работа: Имате добра намера да остварите напредок и да им помогнете на другите, но не ви оди се од рака.

Љубов: Можно е да не ви е лесно да ја согледате реално ситуацијата со емотивниот партнер.

Здравје: Здравјето оди на подобро.

ДЕВИЦА

Работа: Многу сте одговорни и покажувате висок степен на посветеност на вашата работа. Може да очекувате поволен период.

Љубов: Можно е да доаѓа до прекин на емотивната врска која траела долго време.

Здравје: Проблеми со грлото.

ВАГА

Работа: Ќе бидете задоволни со новите случувања на работа, сте оствариле стабилност кон која сте тежеле на ова поле.

Љубов: Кога е во прашање љубовта, ве очекува ново познанство кое може да ви биде интересно.

Здравје: Поволен момент за диета.

ШКОРПИЈА

Работа: Некои соработници се против вас на работното поле, и може да бидете наклонети кон караници.

Љубов: Важно е секогаш да бидете искрени кон саканата личност која ви значи, за вашиот однос да биде добар.

Здравје: Уморни сте.

СТРЕЛЕЦ

Љубов: Насочете се кон нови договори кои ги сметате за важни. Може да очекувате поволен ден за нови решенија.

Љубов: Ви доаѓа поволен период во кој ќе бидете задоволни од емотивната ситуација.

Здравје: Избегнувајте ги сите пороци.

ЈАРЕЦ

Работа: Вие сте упорни во своите амбиции и не се откажувате се додека не остварите солидна работна позиција.

Љубов: Можно е со партнерот да имате несогласувања кои ве оптоваруваат секој ден и се повеќе не сте задоволни.

Здравје: Главоболка.

ВОДОЛИЈА

Работа: Ве очекува прилика да најдете работа која ќе ви донесе доста среќа и задоволство и материјално подобрување.

Љубов: Ако ви се допаѓа личност која неодамна сте ја запознале, ве очекува убав период за врска.

Здравје: Проблеми со холестеролот.

РИБИ

Работа: Финансиската ситуација ви е проблематична. Работите на тоа да ја стабилизирате својата работа.

Љубов: Не сте подготвени за големи планови кога е во прашање емотивното поле. Доста работи ве оптоваруваат.

Здравје: Проблеми со крвотокот.

извор:нетпресс.ком.мк