Живот и Стил

Дневен хороскоп: Петок (27.Март,2020 година)

Дневен хороскоп: Петок (27.Март,2020 година)

ОВЕН

Работа: Можно е да не сте најдобро расположени. Пред вас е период во кој ќе постојат некои компликации.

Љубов: Саката промени на љубовното поле и подготвени сте да влезете во нова врска.

Здравје: Проблеми со колковите.

БИК

Работа: Ве очекуваат нагли промени на полето работа, и нема да ви биде лесно сите проблеми лесно да ги решите.

Љубов: Ве очекува период во кој ќе имате бројни нестабилности во односот со партнерот.

Здравје: Проблеми со нозете.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Доколку се занимавате со приватна работа, ве очекуваат ден кој ќе биде поволен за подобрување на ова поле.

Љубов: Ако сте сами, ново познанство ќе ви се случи, но и нови емоции.

Здравје: Водете сметка околу варењето на храната.

РАК

Работа: Пред вас се некои отежнувања кои би можеле да ве спречат на патот до вашиот успех.

Љубов: Очекувајте контакт со поранешниот партнер кој ќе ви понуди помирување. Одлуката ќе биде на вас.

Здравје: Болки во грлото.

ЛАВ

Работа: Ве очекува фаза во која ќе имате важни случувања на работното поле. Поработете и подгответе се на концетрацијата.

Љубов: Немојте да очекувате дека на ова поле ќе успеете да направите некои големи пресврти.

Здравје: Штитната жлезда ви е чувствителна.

ДЕВИЦА

Работа: Не е претерано поволен ден за работа. Немојте да се впуштате во било какви ризици на ова поле.

Љубов: Сакате да добиете внимание и љубов од личноста која ви значи.

Здравје: Главоболка и умор.

ВАГА

Работа: Полека доаѓа до почнување на промени кои сте ги очекувале и сакате еден долг временски период.

Љубов: Можно е да не сте добиле доволно емоција и да не сте подготвени да ја завршите врската во која сте.

Здравје: Малаксаност.

ШКОРПИЈА

Работа: Имате желба да бидете успешни и ќе направите се што е до вас за тоа да го остварите.

Љубов: Уживате во необврзувачки флерт и не сте подготвени за нешто посериозно. Слободата сега ви е најважна.

Здравје: Добро се чувствувате.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Моментално стагнирате и таа ситуација воопшто не ви годи. Не ви е поволен период за големи промени.

Љубов: Уживате во необврзувачки флерт со личноста која ви значи.

Здравје: Проблеми со алергиски реакции.

ЈАРЕЦ

Работа: Во исчекување сте кога е во прашање работата и финансиите. Работите не одат во правец во кој што сте се надевале дека ќе одат.

Љубов: Може да очекувате период во кој ќе успеете да остварите стабилен однос со партнерот.

Здравје: Добро се чувствувате.

ВОДОЛИЈА

Работа: Сакате да се посветите на својата работа и да остварите напредок кој веќе долго време го планирате.

Љубов: Можно е да имате некоја забранета љубов или ви се допаѓа личност со која ќе имате проблеми.

Здравје: Генерално добро.

РИБИ

Работа: Пред вас е период во кој ќе ви биде потребно размислување и правење на некои нови тактики.

Љубов: Интуицијата може да ви укаже на поволни промени кои се пред вас. Ве очекува добар ден.

Здравје: Повеќе одморајте.

извор:tv21.tv