Живот и Стил

Дневен хороскоп: Петок (17.Јули,2020 година)

Дневен хороскоп: Петок (17.Јули,2020 година)

ОВЕН

Работа: Доста стрес и тензии се собрале во работното опкружување и не сте задоволни поради тоа.

Љубов: Покажете ги отворено на саканата личност своите немаери и таа ќе ви покаже дека е среќна што ве има крај себе.

Здравје: Чувајте ги своите заби.

БИК

Работа: Максимално сте посветени на работата и сакате да постигнете што подобри резултати за навистина да бидете задоволни.

Љубов: Сте решиле да превземете иницијатива за почеток на врска со личноста со која флертувате од порано.

Здравје: Вкочанетост ве мачи.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Немојте да очекувате премногу помош околу вашите работни проблеми. Некои работи морате сами да ги решите.

Љубов: Ви доаѓа средба со личноста која од порано ви покажувала емоции.

Здравје: Проблеми со бубрезите.

РАК

Работа: Ќе биде потребно многу трпение за да ги решите работните проблеми кои ги имате.

Љубов: Можно е да ви е тешко на саканата личност да и ја препуштите целосната контрла, но тоа сега не ви е потребно.

Здравје:Внимавајте со јадењето слатко.

ЛАВ

Работа: Финансиската ситуација е променлива, но во иднина имате големи шанси за добри промени.

Љубов: Партнерот ви е верен и среќни сте кога сте заедно. Можно е да размислувате за брак и заедница.

Здравје: Проблеми со вртоглавица.

ДЕВИЦА

Работа: Покажете дека сте подготвени дека сте максимално да се посветите на својата работа за да ги остварите целите кои сте ги зацртале.

Љубов: Малку сте разочарани со тоа како изгледа односот меѓу вас и саканата личност.

Здравје: Добро се чувствувате.

ВАГА

Работа: Сте успеале да ги решите проблемите и се чувствувате растоварено. Ве очекува поволен ден.

Љубов: Имате потреба на саканата личност да и покажете колку ви значи. Ве очекува романтична атмосфера.

Здравје: Внимавајте на нозете.

ШКОРПИЈА

Работа: Потрудете се да се држите на секојдневните работни задачи за да успеете се навреме да решите.

Љубов: Ви годи вниманието кое го добивате од спротивниот пол, но и натаму не сте подготвени за нова врска.

Здравје: Посетете лекар поради контрола.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Потрудете се да ја одржите моменталната ситуација на полето работа, тоа прилично ви одговора.

Љубов: Ве очекува интересна средба со личноста која ќе покаже дека има добри и искрени намери кон вас.

Здравје: Внесувајте повеќе течности.

ЈАРЕЦ

Работа: Многу сте одлучни во својата намера да остварите успех и нема да сопрете додека не ги остварите своите амбиции.

Љубов: Можно е со саканата личност да имате минлива криза во врската.

Здравје: Ќе ви годи масажа.

ВОДОЛИЈА

Работа: Во себе носите цврсто уверување дека на полето работа ќе бидете успешни и следниот период ќе ви биде добар.

Љубов: Засега немате големи промени кога е во прашање полето љубов. Не сте подготвени за промени.

Здравје: Чувствителни сте денеска.

РИБИ

Работа: Можеби не знаете која одлука за вас е најдобра и на полето работа да имате неизвесна ситуација.

Љубов: Може да очекувате дека денеска убаво ќе се сложувате со личноста која ја сакате.

Здравје: Потребно ви е повеќе сон.

извор:тв21.тв