Живот и Стил

Дневен хороскоп: Петок (13.Спетември,2019 година)

Дневен хороскоп: Петок (13.Спетември,2019 година)

ОВЕН

Работа: Дајте си себе шанса малку да се одморите од напорното темпо во кое сте влегле во претходниот период.

Љубов: Наоѓате љубов крај саканата личност и задоволни сте од вашиот однос.

Здравје: Внимавајте на своето срце.

БИК

Работа: Конечно ќе може да ставите точка на некоја работа која ви преставувала само оптоварување.

Љубов: Отворено ги покажувате своите емоции кон личноста која ви се допаѓа и полека доаѓа до зближување.

Здравје: Одлично се чувствувате.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Ќе бидете задоволни од ситуацијата на работното поле. Околностите се добри, и доаѓате до успех.

Љубов: Подготвени сте за нови случувања кога е во прашање љубовта. Ве очекува прилика за интересно познанство.

Здравје: Можни проблеми со забите.

РАК

Работа: Нема причина да ги зголемувате проблемите. Пробајте да се соберете и рационално да донесете нови одлуки.

Љубов: Наклонети сте кон конфликти со партнерот затоа што сте напнати и нервозни. Не е поволен периодот.

Здравје: Низок притисок.

ЛАВ

Работа: Сега е пред вас еден добар ден во кој ќе успеете да завршите некои обврски кои сакате да ги завршите.

Љубов: Очекувајте дека саканата личност ќе ви биде посветено и со нејзе ќе имате доста добри моменти.

ЗДравје: Главоболка.

ДЕВИЦА

Работа: Ве очекува поволна фаза кога е во прашање работата. Може да се надевате на добри околности на ова поле.

Љубов: Љубовната ситуација е променлива и никогаш не сте сигурни на што сте со партнерот.

Здравје: Ќе ви годи медитација.

ВАГА

Работа: Можно е во работното опкружување да постојат проблеми кои ве оптоваруваат во голема мера.

Љубов: Лесно би можело да дојде до прекин на врска од која не сте задоволни. Ве очекуваат промени.

Здравје: Проблеми со стомакот.

ШКОРПИЈА

Работа: Избегнувајте носење на важни одлуки денеска. Можно е да имате наклонетост кон погрешна проценка.

Љубов: Во своето блиско опкружување ќе дојдете до познанство со личност со која ќе почнете флерт и врска.

Здравје: Проблеми со дишните патишта.

СТРЕЛЕЦ

Работа: За винансии не ви е поволна сутиацијата. Потрудете се да избегнувате големи трошоци и очекувања.

Љубов: Пред вас е фаза во која ќе имате доста позитивни промени во вашата емотивна врска.

Здравје: Проблеми со штитната жлезда.

ЈАРЕЦ

Работа: Избегнувајте претерано напрегнување кога е во прашање работата. Денешниот ден не ви е поволен за форсирање.

Љубов: Помеѓу вас и саканата личност доаѓа до караници и некои тешки зборови. Ве очекува неповолен период.

Здравје: Посетете лекар.

ВОДОЛИЈА

Работа: Постојат проблеми во вашето работно опкружување со кои ќе морате да се позанимавате одговорно и сериозно.

Љубов: Прекин на врската со личнсота која ја сакате тешко ви паднал и ви треба доста време да ги залечите раните.

Здравје: Проблеми со несоница.

РИБИ

Работа: Пред вас е фаза во која ќе успеете да дојдете до остварување на работните планови и амбиции.

Љубов: Водите борба сами со себе кога е во прашање љубовта, и не знаете за која личност да се одлучите.

Здравје: Проблеми со нервниот систем.

извор:тв21.тв