Живот и Стил

Дневен хороскоп: Петок (13.Март,2020 година)

Дневен хороскоп: Петок (13.Март,2020 година)

ОВЕН

Работа: Загрижени сте за своите финансии и ве мачат црни мисли. Пред вас е неповолен период за работа.

Љубов: Време е да донесете одлука по прашањето заедничка иднина со саканата личност.

Здравје: Избегнувајте алкохол.

БИК

Работа: Препорака е максимално да се посветите на обврските да за успеете да ги остварите своите планови.

Љубов: Ако сте сакале прекин на врската, ве очекува период во кој ќе имате шанса за такво нешто.

Здравје: Водете смета околку уринарниот тракт.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Ќе ви биде потребно многу сила за да успеете да ги решите проблемите кои ви искочиле.

Љубов: Неодлучни сте сега кога треба да изберете една од две личност, и не знаете за која да се определите.

Здравје: Ве мачи нервоза.

РАК

Работа: Многу сте ефикасни и вредни. Посветени сте на својата работа без големи проблеми ги остварувате своите планови.

Љубов: Ако сте слободни, ве очекува период во кој ќе имате прилика за ново познанство.

Здравје: Пад на имунитетот е можен.

ЛАВ

Работа: Заедно со своите соработници доаѓате до нови решенија кои ви се многу корисни.

Љубов: Преку пријател ќе успеете да остварите познанство со личност која силно ќе ве привлече.

Здравје: Без големи проблеми.

ДЕВИЦА

Работа: Може да очекувате дека ќе успеете да ја прекинете соработката од која не сте биле задоволни во претходниот период.

Љубов: Сте го преболеле партнерот со кој во минатото сте имале многу тешка емотивна врска.

Здравје: Ќе ви годи масажа.

ВАГА

Работа: Може да очекувате дека ќе успеете да дојдете до унапредување. Пред вас е добар ден.

Љубов: Низ интересна комуникација со додворувач, доаѓате до одлука да му пружите шанса за врска.

Здравје: Избегнувајте мрсна храна.

ШКОРПИЈА

Работа: Може да се надевате дека ќе успеете да ги остварите своите планови без големи пречки и проблеми.

Љубов: Сте ги решиле вашите дилеми по прашањето љубов. Имате многу доверба во личноста со која сте во врска.

Здравје: Сосема добро.

СТРЕЛЕЦ

Работа: ПРед вас е шанса да сознаете и научите нешто ново. Работна едукација и дополнителни курсеви ќе ви значат.

Љубов: Односот со саканата личност може да стане променлив.

Здравје: Проблеми со крвоток.

ЈАРЕЦ

Работа: Сте решиле голем број на проблемите кои сте ги имале на ова поле. Не би требало да очекувате било какви компликации.

Љубов: Пред вас е поволен ден. Со саканата личност имате сосема солидна комуникација.

Здравје: Чувствителни бубрези.

ВОДОЛИЈА

Работа: Можно е сериозно да размислувате за менување на работата. Наскоро ќе ви се пружи шанса за такво нешто.

Љубов: Ако сте слободни, на емотивното поле ќе имате интересно познанство и шанса за флерт и необврзувачка врска.

Здравје: Пад на имунитетот.

РИБИ

Работа: Дојде моментот кој ви носи важна одлука. Бидете фокусирани максимално на својата работа.

Љубов: Ќе ја освоите личноста со која флертувате веќе некое време. Почеток на нова врска е на повидок.

Здравје: Чувствителен граден кош.

извор:тв21.тв