Живот и Стил

Дневен хороскоп: Петок (12.04.2019)

Дневен хороскоп: Петок (12.04.2019)

ОВЕН

Работа: Склопување на ново партнертство може да ви биде многу значајно на долги патеки во иднина.

Љубов: Доколку сте слободни, ве очекува поволен ден за флерт и повеќе познанства.

Здравје: Одлично.

БИК

Работа: Имате многу обврски и сакате да успеете да докажете и на себе и на другите дека имате се под контрола.

Љубов: Пред вас е период во кој ќе имате некои компликации со саканата личност.

Здравје: Внесувајте повеќе витамини.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Низ среќни околности очекувајте решение на проблемите кои ве мачат. Дајте си време.

Љубов: Нова љубов е пред вас. Може да очекувате дека ќе имате убави моменти со нова личност.

Здравје: Се препорачува да спортувате.

РАК

Работа: Очекувајте мирен ден во текот низ кој ќе се занимавате само со основните обврски.

Љубов: Имате доверба во вашиот партнер и вашата врска е стабилна. Знаете на што сте, и убаво ви е.

Здравје: Добро се чувствувате.

ЛАВ

Работа: Поволен ден е за почеток на нова соработка или за преговори кои на ова поле ќе ви бидат многу значакни.

Љубов: Отворени сте во комуникацијата со личноста која ви се допаѓа, и наскоро ќе имате средба.

Здравје: Грлото ви е чувствително.

ДЕВИЦА

Работа: Ви доаѓа прилив на пари кои сте го очекувале. Можете да се надевате на сосема стабилна ситуација.

Љубов: Можно е со саканата личност да не сте во добра фаза и многу често да се карате.

Здравје: Водете сметка околу внесот на течности.

ВАГА

Работа: Пред вас е потежок ден во текот низ кој ќе може да имате доста проблеми. Ќе ви биде потребна нечија помош.

Љубов: На некој начин наклонети сте кон тоа да ги криете вашите чувства.

Здравје: Потребно ви е повеќе сон.

ШКОРПИЈА

Работа: Вашата нервоза би можела прилично негативно да влијае на околностите кои ги имате во работното опкружување.

Љубов: Ве очекува шанса на саканата личност да и ставите до знаење колку ви значи и што сакате со неа.

Здравје: Проблеми со нервите.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Работните обврски ве оптоваруваат и потребен ви е слободен ден за да можете малку да ги наполните батериите.

Љубов: Постојат многу работи кои не ви одговораат во моменталната љубовна врска, но и натаму не сте за раскинување.

Здравје: Пад на имунитетот.

ЈАРЕЦ

Работа: Не би требало да очекувате дека ќе успеете лесно да ги решите компликациите на ова поле. Ќе ви биде потребно повеќе време.

Љубов: не сте задоволни од комуникацијата со саканата личност која ви значи.

Здравје: Внесувајте повеќе вода.

ВОДОЛИЈА

Работа: Очекувајте поволен ден, да се свртите кон работата и на ова поле да остварите подобрување.

Љубов: Ве очекуваат мали несогласувања со личноста која ви значи.

Здравје: Проблеми со стомакот.

РИБИ

Работа: Ќе успеете да ги остварите своите планови. Надевајте се дека ќе бидете задоволни со случувањата на ова поле.

Љубов: Комуникацијата со личноста која ви се допаѓа е подобра и наскоро ќе имате шанса да планирате средба.

Здравје: Проблеми со вратот.