Живот и Стил

Дневен хороскоп: Петок (06.Ноември ,2020 година)

Дневен хороскоп: Петок (06.Ноември ,2020 година)

ОВЕН

Работа: Презадоволни сте од тимската работа, сложно и со разбирање со колегите пристапвате на работата. Она што ве загрижува е недостаток на конкретни резлтати.

Љубов: Емоциите ви проработиле и не ја гледате саканата личност на реален начин.

Здравје: Се чувствувате исрцпено и ви треба одмор.

БИК

Работа: Имате огромни работни планови со соработниците од друга фирма. Проблм е што тие не го делат вашиот оптимизам и внимателни се.

Љубов: Не сте опуштени и оставате погрешен впечаток на саканата личност.

Здравје: Солидно, но претерувате со храната.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Ситуацијата на работа е незадоволувачка. И покрај вложениот труд, работата стагнира и нема поместувања.

Љубов: Партнерот има впечаток дека пријателите ви се поважни од него, а вие не го демантирате.

Здравје: Ви треба одмор.

РАК

Работа: Финансиите се ограничени и поради тоа сте загрижени. Размислувате за дополнителна рбота поради пополнување на буџетот.

Љубов: Имате впечаток дека саканата личност не се посветува во целост на вашата врска.

Здравје: Ви годи физичка активност.

ЛАВ

Работа: Имате впечаток дека колегите се демотивирани и пробвате да ги мотивирате и да им го подигнете расположението.

Љубов: Во потрага сте за друга половина, но никако да сретнете личност која ќе ве заинтересира.

Здравје: Зглобовите се чувствителни.

ДЕВИЦА

Работа: Комуникацијата со надредената личност не е најдобра. Не успевате да се согласите околу плановите.

Љубов: Осамени сте, но не работите ништо по прашање на промена на статусот.

Здравје: Добро сте физички, но расположението е во пад.

ВАГА

Работа: Задоволни сте како течат работните преговори. Очекувате дека соработката ќе доведе до значајно подобрување на финансиите.

Љубов: Партнерот ви е најважен. Во целост се препуштате на емоциите.

Здравје: Стабилно здравје.

ШКОРПИЈА

Работа: Ситуацијата е непроменета. Работата стагнира, а пари се помалку.

Љубов: Не сте задоволни од односот во бракот. Партнерот не успева да го разбуди вашиот интерес.

Здравје: Внимавајте на исхраната.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Финансиите се толку лоши што носите одлука да подигнете кредит. Но, чувствувате доза несигурност околу враќањето на кредитот.

Љубов: Ве оптоварува врската. Ви недостасуваат позитивна атмосфера и енергија. Свесни сте дека врската го изгубила жарот.

Здравје: Стабилно здравје.

ЈАРЕЦ

Работа: Детални сте, одговорни и фокусирани на работа. Очекувате добри резултати.

Љубов: Имате впечаток дека саканата личност не е претерано посветена на вашиот однос и тоа ви пречи.

Здравје: Бубрезите и бешиката се чувствителни.

ВОДОЛИЈА

Работа: Целосно сте обесхрабрени поради лошата ситуација на работа. Имате впечаток дека проблемите вечно ќе бидат присутни.

Љубов: Уживате во односот со партнерот. Тој во целост ве поддржува и ве разбира.

Здравје: На полето здравје проблеми со хормоните.

РИБИ

Работа: Полни сте со самодоверба и уверени дека ве чека успех. Надредената личност нема така позитивен став кон работниот проект.

Љубов: Несигурни сте во партнерот и размислувате дека некој во можел да ви го превземе.

Здравје: Можни проблеми со притисокот.

извор:нетпрес.ком.мк