Живот и Стил

Дневен хороскоп: Недела (7.Јуни,2020 година)

Дневен хороскоп: Недела (7.Јуни,2020 година)

ОВЕН

Работа: Немате доволно трпение и правите грешки затоа што на работа реагирате во афект.

Љубов: Пробајте да зборувате со саканата личнос за да успеете да ги решите проблемите кои ги имате во љубовната врска.

Здравје: Чувствителен уринарен тракт.

БИК

Работа: Може да очекувате дека ќе успеете да ги решите проблемите на работа. Ве очекува поволен ден.

Љубов: Уживате во романтичната атмосфера со личноста која ја сакате. Некогаш имате впечаток дека е таа идеална за вас.

Здравје: Хормонални пречки.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Доаѓате до можност да напредувате. Сте ги покажале своите способности и подготвени сте да се посветите на работа.

Љубов: Со саканата личност убаво се сложувате и задоволни сте од вашиот однос.

Здравје: Потребна ви е физичка активност.

РАК

Работа: Можно се неочекувани трошоци кај вас. Сега моментално сте загрижени поради финансиите.

Љубов: Не сте сосема задоволни од комуникацијата со личноста која ви значи.

Здравје: Проблеми со урогениталниот тракт.

ЛАВ

Работа: Очекувајте дека ќе бидете задоволни со работа. Денешниот ден не ви носи големи промени.

Љубов: Сте решиле да влезете во врска со личност која ви ставила до знаење дека е подготвена за нешто посериозно.

Здравје: Проблеми со нервоза.

ДЕВИЦА

Работа: Не сте успеале да ги исполните своите ветувања на работното поле, па на тој начин создавате непријатели меѓу колегите.

Љубов: Осаменост ве мачи кога е во прашање полето љубов и незадоволни сте.

Здравје: Водете сметка околу холестеролот.

ВАГА

Работа: На полето работа нема да имате проблеми. Задоволни сте од околностите во кои се наоѓате.

Љубов: Ви се допаѓа личност која покажува дека не е ладна кон вас. Подготвени сте за флерт и почеток на врска.

Здравје: Можни се инфекции.

ШКОРПИЈА

Работа: Очекувајте позитивна прилика за работа. Ако се во потрага за ново работно место, ќе бидете задоволни.

Љубов: Ве очекува ново познанство кое ќе ви биде важно во иднина.

Здравје: Проблеми со стомакот.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Може да очекувате дека ќе имате прилика за нова работа.

Љубов: Ви се допаѓа личност со која имате необичен однос. Тешко ви е да ги признаете чувствата.

Здравје: Пад на имунитетот.

ЈАРЕЦ

Работа: Ве очекува поволен период за работа. Промените кои ги планирате да ги реализирате, одат по својот тек.

Љубов: Очекувајте ново познанство кое на љубовното поле ќе ви донесе многу задоволства.

Здравје: Избегнувајте алкохол.

ВОДОЛИЈА

Работа: Имате разни промени и тешко ви е со сето тоа да излезете на крај. Се чувствувате под стрес.

Љубов: Чувствувате дека постои хемија меѓу вас и нова личност, но не ви е лесно тоа да го признаете.

Здравје: Добро.

РИБИ

Работа: Потребно ви е некое време за да се одлучите за работна промена која е пред вас.

Љубов: Не сте задоволни од врската. Можно е да размислувате за прекин и да ви недостасува чувство да сте слободни.

Здравје: Несоница.

извор:нетпрес.ком. мк