Живот и Стил

Дневен хороскоп: Четврток (26.Ноември,2020 година)

Дневен хороскоп: Четврток (26.Ноември,2020 година)

ОВЕН

Се потпирате на интуицијата во текот на носење на нови одлуки и преговори. Брачниот партнер пробува да ве заинтересира, но не успева. Вас ве интересираат само полињата околу кариерата. Стабилно здравје.

БИК

Истите проблеми и понатаму се присутни: нервозни сте поради лошата финансиска ситуација, и со надредната чичност не успевате да најдете заеднички јазик. Благодарение на љубовта вашиот живот има смисла. Проблеми со притисокот.

БЛИЗНАЦИ

Загрижени сте поради финансии. Се распрашувате што ви треба за добивање на кредит, но во исто време се плашите да го земете. Разговарате со брачниот партнер за позајмица. Нејзиниот став е прагматичен. Главоболка.

РАК

Одличен ден за состаноци и преговори. Надредената личност будни ги следи вашите потези. Изненадена е од успехот, затоа што не го очекувала. Имате впечаток дека брачниот партнер е ладен кон вас. Не сте расположени.

ЛАВ

Уморни сте од премногу обврски на работа. Ви здодеало често да се борите со тешкотиите. Ви претстои ново познанство. Целосно сте несвесни дека сте оставиле силен впечаток на друга личност. Немате апетит.

ДЕВИЦА

Не успевате да се опуштите и да се фокусирате на обврските. Под стрес сте поради лошите финансии, и тоа негативно влијае на вашиот работен елан. Немате волја да се видите со партнерот и закажувате состанок. Ве очекуваат проблеми со циркулацијата.

ВАГА

Ситуцијата е стабилна, се се одвива на вообичаен начин. Нервозни сте во комуникацијата со партнерот. Тој и понатаму е оптимист и се надева дека вашето лошо расположение ќе помине. Стабилно здравје.

ШКОРПИЈА

Имате субјективен впечаток дека сте неуспешни. Нивото на самодоверба е многу ниско. Врската е единствена област со која сте задоволни и која ви дава сила да одите понатаму. Нерасположени сте и депресивни.

СТРЕЛЕЦ

На работа ве очекуваат стандардна лоша комуникација со колегите. Сите сте при пари и тоа лошо влијае на меѓусебните односи. Целосно сте незаинтересирани за љубовното поле и сакате да бидете сами. Лоша циркулација.

ЈАРЕЦ

Добивате информација од колегите која ви помага да го унапредите работниот проект. Уверени сте дека ве чека успех. Целосно сте незаинтересирани за емотивната сфера. Брачниот партнер е навреден од вашето однесување. Одлично здравје.

ВОДОЛИЈА

Фрустрирани сте поради ситуацијата на работа. Имате впечаток дека што и да направите, нема ефект и работата стагнира. Одржувате комуникација со симпатијата. Другата страна не е свесна за вашите намери. Ве очекува губење на апетит.

РИБИ

Вашите планови се оптимистички и сакате работниот успех да ви овозможи појавување во медиумите. Не сте задоволни од врската и конечно признавате дека нема перспектива. Одлично здравје.

извор:нетпрес.ком.мк