Живот и Стил

Дневен хороскоп: Четврток (26.Март,2020 година)

Дневен хороскоп: Четврток (26.Март,2020 година)

ОВЕН

Работа: Немате доволно доверба во личноста со која блиску соработувате. Пред вас се можности за промена на работата.

Љубов: Посветени сте на новиот партнер и нема назнаки дека со него ќе имате некои проблеми.

Здравје: Проблеми со циркулацијата.

БИК

Работа: Ви доаѓа значајно подобрување на финансиите. Ве очекува период во кој ќе имате некои нови работни понуди и прилики.

Љубов: Ако сте имале некои проблеми со љубомората, тие ви продолжуваат.

Здравје: Имате многу енергија.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Може да добиете помош која ви била потребна. Ќе имате поддршка од личност која ќе покаже интерес за да ви помогне.

Љубово: Очекувајте почеток на нова врска.

Здравје: Генерално добро се чувствувате.

РАК

Работа: Можете да очекувате дека среќата ќе ви се насмевне и дека наскоро ќе ги решите работните проблеми.

Љубов: Ново познанство наскоро ви доаѓа. Пред вас е поволен период во кој ќе најдете емотивна среќа.

Здравје: Водете сметка околу срцето.

ЛАВ

Работа: Можно е да не сте задоволни од ситуацијата во која се наоѓате на ова поле и доста работи ве оптоваруваат.

Љубов: Пред вас е поволен ден на емоции. Со саканата личност имате се она што ви е потребно.

Здравје: Чувствителни очи.

ДЕВИЦА

Работа: Не е претерано поволен ден кога е во прашање вашето поле работа. Очекувајте мали компликации.

Љубов: Време е да се соочите со грешките кои сте ги правеле. Посветете се повеќе кон личноста која ви значи.

Здравје: Проблеми со стомакот.

ВАГА

Работа: Подготвени сте за важни чекори на ова поле. Пред вас е период за нови предизици.

Љубов: Ве очекува добра атмосфера во која ќе запонаете нова личност. Подготвени сте да влезете во необврзувачки флерт.

Здравје: Водете сметка околу синусите.

ШКОРПИЈА

Работа: Максимално сте посветени на работата. Ве очекува период во кој ќе бидете свртени кон своите планови и цели.

Љубов: Ако ви се допаѓа некоја повлечена личност, се двоумите околу врска со неа.

Здравје: Внимавајте на штитна жлезда.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Можно е да сте без енергија и денеска немате доволно мотивација да се посветите на вашата работа.

Љубов: Сте почнале да размислувате за прекин на врската. Ве очекува период кој може да ви донесе оддалечување од партнерот.

Здравје: Психоматски тегоби.

ЈАРЕЦ

Работа: Ќе ви биде потребно малку повеќе време да ги решите работните проблеми. Доста работи ве оптоваруваат.

Љубов: Можно е саканта личност да покажува дека сака повеќе од вас, но вие моментално не сте подготвен.

Здравје: Посетете лекар.

ВОДОЛИЈА

Работа: Финансиите ви се нестабилни. Работната ситуација се врти и стварите не одат онака како што сте планирале и очекувале.

Љубов: Сакате сериозен разговор со партнерот на тема заедничка иднина.

Здравје: Проблеми со уринарните патишта.

РИБИ

Работа: Препорака е да бидете внимателни со своите пари. Следниот период може да ви донесе проблеми со финансиите.

Љубов: Ситуацијата со саканата личност на некој начин би можела да се закомплицира.

Здравје: Ќе ви годи да правите вежби за дишење.

извор:тв21.тв