Живот и Стил

Дневен хороскоп: Четврток (24.Октомври,2019 година)

Дневен хороскоп: Четврток (24.Октомври,2019 година)

ОВЕН

Работa: Ќе бидете задоволни од околностите во кои ќе се најдете. Среќата е на ваша страна.

Љубов: Ако сте имале некои проблеми со саканата личност, сега е вистински момент да ги решите со отворен разговор.

Здравје: Создавајте здрави навики.

БИК

Работа: Ве очекува поволна атмосфера во која ќе може да го остварите саканиот напредок.

Љубов: Љубовната ситуација во која се наоѓате е нестабилна и не ви е нималку лесно да донесете вистинска одлука.

Здравје: Не ве очекуваат проблеми.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Можно е да не ви е лесно да ги остварите своите планови денеска. Пречки има на секој чекор.

Љубов: Саканата личност има потреба да поминува повеќе време со вас, а вие се „криете“.

Здравје: Нагласени проблеми со бубрезите.

РАК

Работа: Ќе имате многу обврски во текот на денешниот ден и ќе биде важно да направите добра организација.

Љубов: Можно е да немате доволно време за саканата личност и таа често да ви замерува.

Здравје: Внесувајте повеќе витамини.

ЛАВ

Работа: Не е препорачливо да влегувате во караници околу нови работни проекти за да не дојде до поголеми компликации.

Љубов: Ако сте слободни, ќе ви се укаже шанса за ново познанство и за почеток на нова љубовна врска.

Здравје: Проблеми со срцето.

ДЕВИЦА

Работа: Потребно ви е многу време за на полето работа да го остварите поместувањето кое го сакате.

Љубов: Добро се чувствувате кога сте со вашиот партнер и ви годи тоа што вашата врска е флексибилна и пријателска.

Здравје: Болки во стомакот.

ВАГА

Работа: Одлично сте расположени и свртени сте кон решавање на работните проблеми, денеска се ви оди од рака.

Љубов: Не ви е лесно да ги покажете своите искрени чувства, но во некој момент ќе мора тоа да го направите.

Здравје: Напнатост во мускулите.

ШКОРПИЈА

Работа: Не сте задоволни од ситуацијата која ја имате на полето работа. Нервозни сте и сакате брзи промени.

Љубов: Настапува мало заладување во односот кој го имате со саканата личност. Не сте задоволни поради тоа.

Здравје: Проблеми со грлото.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Потребно е да го смените гледиштето на работите. Ако сакате нови решенија, менувајте го аголот на гледање на работите.

Љубов: Свесни сте за сите проблеми кои настанале во вашата емотивна врска, но и понатаму не сакате да се откажете.

Здравје: Проблеми со инфекции.

ЈАРЕЦ

Работа: Можно е да имате некои компликации и отежнувања на ова поле, иако не сте се надевале на такво нешто.

Љубов: На вашиот партнер тешко му паѓа дистанцата која владее меѓу вас некое време. Потребно е повеќе да се му се посветите.

Здравје: Немате проблеми.

ВОДОЛИЈА

Работа: Бидете малку поотворени во комуникацијата со соработниците и укажете им на промените кои ги сметате за неминовни.

Љубов: Можно е да планирате да и пријдете на лчноста која ви се допаѓа. Поволен е денот за почеток на врска.

Здравје: Проблеми со очите.

РИБИ

Работа: Ве очекува добар период. Вашата работа некој ја видел, и таа е далеку над соработниците.

Љубов: Можеби се чувствувате малку инфериорно во односот со партнерот, но тоа е само пролазно чувство.

Здравје: Внимавајте на исхраната.

извор:нетпресс.ком.мк