Живот и Стил

Дневен хороскоп: Четврток (19.Март, 2020 година)

Дневен хороскоп: Четврток (19.Март, 2020 година)

ОВЕН

Работа: Можно е сега да не ви одговара да се занимавате со работи во кои се вклучени поголема група на луѓе, туку на обврските да се посветите сами.

Љубов: Ако сте планирале некој сериозен разговор со саканата личност.

Здравје: Чувајте се од повреди.

БИК

Работа: Можно е да не ви е лесно да донесете некои нови работни одлуки и некои дилеми ве кочат.

Љубов: Ако имате партнер, ве очекува поволен ден во кој ќе се поправи односот меѓу вас.

Здравје: Хронични тегоби.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Можно е денеска да имате некоја мала штета кога е во прашање работата. Водете сметка околу своите обврски.

Љубов: Можно е долго време да сте осамени и тоа никако не ви годи.

Здравје: Избегнувајте алкохол.

РАК

Работа: Најдобро е да земете слободен ден денеска и да не се занимавате претерано со работните обврски за да не дојде до штета.

Љубов: Внимавајте да не претерате со љубомората која би можела да почне да ве оптоварува.

Здравје: Посетете лекар.

ЛАВ

Работа: Ќе бидете генерално опуштени и подготовени да се посветите на работата на еден смирен, зрел и одговорен начин.

Љубов: Имате добар однос со саканата личност и среќни сте кога сте заедно.

Здравје: Се чувствувате многу добро.

ДЕВИЦА

Работа: Максимално сте ангажирани и работата ви е на прво место.

Љубов: Ве очекува период во кој може немате повеќе недоумици по прашањето на емоции, знаете кого сакате.

Здравје: Ви годи активност.

ВАГА

Работа: Можни се значајни финансиски пресврти во следниот период. Ве очекува подобрување на ситуацијата.

Љубов: Ве очекува ден кој не е претерано поволен за љубов. Можно е да не ви е лесно да остварите еднаквост во љубовта.

Здравје: Зголемен апетит.

ШКОРПИЈА

Работа: На некој начин сте оптоварени со грижи и проблеми. Пред вас е период во кој нема да биде лесно се да решите.

Љубов: Ново познанство кое ве очекува, во вашиот живот може да внесе повеќе среќа и возбуда.

Здравје: Силна главоболка.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Очекувајте дека ќе имате позитивни околности на работното поле и дека среќата ќе биде на ваша страна.

Љубов: Ви се допаѓа личност која неодамна сте ја запознале и полека смислувате начини да и се приближите.

Здравје: Несоница.

ЈАРЕЦ

Работа: Ќе бидете нервозни и напнати што може негативно да се одрази на вашето љубовно поле.

Љубов: Кога е во прашање љубовта, пред вас е фаза во која може да имате некои големи дилеми или недоумици.

Здравје: Проблеми со циркулацијата.

ВОДОЛИЈА

Работа: Ситуацијата не ви е стабилна и тешко ви е да се помирите со тоа. Ве очекува неповолен период за промени.

Љубов: Ве очекува оддалечување од саканата личност. Се плашите да не дојде до прекин.

Здравје: Проблеми со грбот.

РИБИ

Работа: Ве очекува прилика за работа која ќе ви донесе напредок во кариерата. Посветете се на своите цели.

Љубов: Интересно познанство е пред вас. Може да очекувате позитивни околности на ова поле.

Здравје: Се чувствувате многу добро.

извор:тв21.тв