Живот и Стил

Дневен хороскоп: Четврток (04.Јуни,2020 година)

Дневен хороскоп: Четврток (04.Јуни,2020 година)

ОВЕН

Работа: Лесно ќе остварите почнување на работа која ќе ви помогне да дојдете до значајно финансиско подобрување во следниот период.

Љубов: Можно е помеѓу вас и партнерот да има караници и тензии во текот на денот.

Здравје: Проблеми со црниот дроб.

БИК

Работа:Ве очекуваат мали препреки на работа. Може да ги надминете сите потешкотии ако бидете упорни.

Љубов: Добро се чувствувате крај саканата личност и вашата врска е стабилна.

Здравје: Хронични проблеми.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Имате силна интуиција и работната ситуација ви се одвива многу добро. Ќе бидете задоволни.

Љубов: Имате добар однос со саканата личност и задоволни сте од вашата врска. Стабилен ви е односот.

Здравје: Низок притисок.

РАК

Работа: Не е поволен ден и може да очекувате стресови како и некое мало разочарување на ова поле.

Љубов: Со саканата личност не доаѓате до помирување. Иако се сакате, гордоста е нагласена кај двајцата.

Здравје: Проблеми со циркулацијата.

ЛАВ

Работа: Сакате да ги решите проблемите кои ги имате на полето работа. Подготвени сте да понесете голема одговорност кон себе.

Љубов: Имате впечаток дека саканата личност нешто крие од вас и не ви се допаѓа нејзиниот став.

Здравје: Проблеми со здравјето се нагласени.

ДЕВИЦА

Работа: Внимавајте на финансиите кои не се добри кај вас. Можно е ситуацијата да ви биде проблематична во некоја мера.

Љубов: Ве очекува неповолен период кога е во прашање љубовта.

Здравје: Проблеми со хормоните и шеќерот.

ВАГА

Работа: Водете сметка кога е во прашање вашата работа и луѓето со кои сте опкружени. Има доста љубомора.

Љубов: Наклонети сте кон претерување во комуникацијата со саканата личност. Потрудете се да не го гушите партнерот.

Здравје: Потребно ви е повеќе сон.

ШКОРПИЈА

Работа: Пред вас е неповолен период за работното поле. Немојте сега да почнувате било какви нови проекти.

Љубов: Не сте тип за платонски врски и сакате да остварите конкретни промени на полето љубов.

Здравје: Посетете лекар.

СТРЕЛЕЦ

Љубов: Поведете сметка околу своите планови. Потребно е време за се остварат.

Љубов: Не сте сигурни што чувствувате кон личноста која ја гледате преку работа, но ви се чини дека има силна хемија меѓу вас.

Здравје: Чувствителен нервен систем.

ЈАРЕЦ

Работа: Очекувајте дека ќе успеете да го остварите планот кој сте го имале денеска.

Љубов: Не сте подготвени за сериозни промени на полето љубов. Сега сте располени само за необврзувачка врска.

Здравје: Водете сметка околу грбот.

ВОДОЛИЈА

Работа: Компликациите кои ве очекуваат на полето работа, не се добри. Може да очекувате прилично успорен ден.

Љубов: На полето љубов ве очекува стагнација. Тешко остварувате комуникација со симпатијата.

Здравје: Нема проблеми.

РИБИ

Работа: Пред вас е поволен ден за полето работа. Ги остварувате плановите кои ги имате и задоволни сте.

Љубов: Ви доаѓа шанса да ја освоите личноста со која флертувате веќе долго време. Подготвени сте на се, за да ја освоите.

Здравје: Внимавајте на хронични проблеми.

извор:нетпрес.ком.мк