Живот и Стил

Дневен хороскоп: Четврток (02.Јули,2020 година)

Дневен хороскоп: Четврток (02.Јули,2020 година)

ОВЕН

Ако останете доволно сконцентрирани и посветени на работата, ќе успеете да дотуркате далеку на ова поле. Ви следува зближување со личноста која ви се допаѓа. Поволен ден за почеток на нова врска. Избегнувајте напрегање.

БИК

Ако бидете претерано пасивни на работното поле, можно е да ја пропуштите шанса за напредок. Можеби несвесно партнерот сте го довеле во заблуда и сега имате некои проблеми со него. Потребен ви е одмор.

БЛИЗНАЦИ

Немојте премногу да се оптоварувате на работ денеска. Можно е работите да не се такви како што изгледаат. Потрудете се со саканата личност да остварите искрена комуникација и да и покажете разбирање. Добро здравје.

РАК

Пред вас е добра фаза за работа. Може да очекувате остварување на нови договори. Можен е почеток на љубовна врска во која ќе имате искрени и длабоки чувства кон партнерот. Поволен период за опоравување.

ЛАВ

Пред вас е период во кој ќе имате мали компликации на рботното поле. Ако превземете иницијатива, ќе успеете да остварите поинтимен однос со личноста која ви се допаѓа. Проблеми со синусите.

ДЕВИЦА

Работата ви оди од рака и задоволни сте од својот придонес. Може да очекувате поволен период на ова поле. Непходно е да го смените пристапот во комуникацијата со партнерот ако сакате вашата врска да напредува. Наклонети сте кон депресија.

ВАГА

Очекувајте дека ќе успеете да ги остварите своите цели. Важно е да ги негувате своите амбиции. Потрудете се со саканата личност да дојдете до компромисни решенија во врска со прашањата кои ве мачат. Внимавајте во сообраќај.

ШКОРПИЈА

Константно сте напнати и тоа негативно се одразува на вашето поле работа. Водете сметка околу своите одлуки. Подготвени сте на саканата личност да и покажете дека со неа сакате да градите нешто сериозно во иднина. Најдете време за спиење.

СТРЕЛЕЦ

Очекувајте дека денеска ќе имате прилика да правите некои нови одлуки на работ. Сонувате околу личноста која ви се допаѓа, но чувствувте дека не сте подготвени за прв чекор. Главоболка.

ЈАРЕЦ

Немојте многу да трошите пари во следниот период, затоа што би можеле да имате некои проблеми. Се двоумите по прашање на нови одлуки на љубовното поле. Партнерот ви влева недоверба. Чувствителен нервен систем.

ВОДОЛИЈА

Пред вас е период во кој ќе бидете посветени на своите обврски и амбиции. Спонтано ќе остварите познанство со личност која на долги патеки ќе биде многу важна. Вкочанетост во вратот.

РИБИ

Може да очекувате дека ќе бидете задоволни кога е во прашање работата. Можно е саканата личност да покажув дека не е подготвена да прави големи планови за во иднина. Мали проблеми со циркулацијата.

извор:нетпрес.ком.мк