Живот и Стил

Дневен хороскоп (8 јули 2020)

Дневен хороскоп (8 јули 2020)

ОВЕН

Можно е веќе да размислувате за промена на работното место. Имате впечаток дека стагнирате ако предолго сте на истата работа. Саканата личност ви покажала дека има искрени чувства кон вас. Чувајте го уринарниот тракт.

БИК

Ве очекува склопување на некој нов договор на работното поле. Ви доаѓа шанса за подобрување на заработувачката. Ако сте планирале брак, ве очекува поволен период да го одредите датумот. Стомачни тегоби.

БЛИЗНАЦИ

Работете на тоа на полето работа да изградите имиџ кој може да ви обезбеди успех и добри контакти. Потребно ви е ново познанство. Имате впечаток дека со поранешниот партнер веќе нема што да барате. Пад на имунитетот.

РАК

Очекувајте опуштен ден на ова поле. Доста работи се решаваат некако сами од себе. Пред вас е поволен ден за љубов и нови познанства. Имате полно самодоверба. Одлично здравје.

ЛАВ

Ако сте занимавате со приватна работа, денешниот ден ви носи некои отежнувања и пречки кои не сте ги очекувале. Ве очекува поволен ден за љубов и ако имате партнер можно е отворено да ги покажете чувствата. Проблеми со варењето на храната.

ДЕВИЦА

Денешниот ден ви носи доста позитивна енергија за работа. Можете да остварите некои краткорочни цели. Полето флерт ви се активира во овој период и се чувствувате дека сте подготвени за познанства. Избегнувајте алкохол.

ВАГА

Може да очекувате прилика на полето работа да остварите напредок и подобрување. Имате јасно дефинирани цели кога е во прашањето љубовта. Пред вас е поволен период за однос со партнерот. Чувствителен пределот околу вратот.

ШКОРПИЈА

Можно е да бидете незаинтересирани за промена на работата иако имате некои нови понуди. Денешниот ден е поволен ако сте во долга врска, можно е да се одлучите за почеток на заеднички живот. Проблеми со нервозата.

СТРЕЛЕЦ

Не е поволен ден за работа. Ќе имате проблеми кои ќе почнат на некој начин да ве оптоваруваат. Очекувате средба со личност која ќе покаже дека има сериозни намери со вас. Проблеми со алергии.

ЈАРЕЦ

Важни случувања и одлуки ви доаѓаат. Пред вас е поволен ден да ги решавате потешкотиите на ова поле. Преку пријател остварувате ново љубовно познанство кои може да ви донесат возбуда во животот. Добро се чувствувате денеска.

ВОДОЛИЈА

Ќе бидете задоволни од промените на полето работа. Имате шанси да се пробате во некоја друга струка. Ве очекува нова шанса да и пријдете на личноста која ви се допаѓа. Подготвени сте за нови љубовни промени. Водете сметка околу забите.

РИБИ

Пред вас е добар период за нови одлуки кога е во прашање работата. Можно е дека ќе имате големо олеснување. И понатаму не сте подготвени за сериозна врска и затоа го оддалечувате партнерот од себе. Добро здравје.

извор: нетпрес