Живот и Стил

Дневен хороскоп (5 ноември 2020)

Дневен хороскоп (5 ноември 2020)

ОВЕН

Тешки сте за комуникација. Се држите порно на своите ставови и не сакате да се отворите кон дргите идеи кои воопшто не се лоши. Емоциите ви проработиле во таа мера да сте го идеализирале партнерот. Проблеми со коските.

БИК

Се борите за своите идеи. Колегите смтаат дека е невозможно нешто да ви докажат. Ви следи неочекувано познанство. Имате впечаток дека е во прашање љубов на прв поглед. Пробајте да го ограничите внесот на храна.

БЛИЗНАЦИ

Добивате пофалби за својата работа. Се чувствувате добро и со нов елан се фокусирате на обврските. Се трудите да остварите редовна комуникација со симпатијата. И натаму не покажувате отворени намери, но на другата страна и е јасно. Стабилно здравје.

РАК

Работата е во фаза на стагнација. Единствено соработка со странци се одвива непречено. Не ви годи самотијата. Депресивни сте затоа што ви е тешко да функционирате без партнер. Наклонети сте кон нерасположение.

ЛАВ

Областа финансии ве загрижува. Пари се помалку, а платата доцни или е намалена. На работа ве чекаат тешкотии кои треба да ги решите. Се чувствувате добро во бракот. Коските се чувствителни, ве мачат зглобовите.

ДЕВИЦА

Односот со соработниците е полн со предизвици. Вие како свесно да сакате да ги држите на дистанца. Одличен ден за ново познанство. Ве привлекува самоверениот став на другата страна. Не е најдобро. Напнати сте.

ВАГА

Задоволни сте како се одвива работата, но и стабилните финансии. Односот со партнерот е нехармоничен и пробувате да најдете компромисно решение, но тоа партнерот не го интересира. Се чувствувате добро.

ШКОРПИЈА

Разочарани сте затоа што не сте спеале да постигнете работен договор. Сте се надевале на помош од другата страна. Не сте расположени за брачни обврски, а на партнерот му пречи тоа што сите обврски се на негов товар. Многу сте нерасположени.

СТРЕЛЕЦ

Со колегите не успевате да постигнете договор што доаѓа до стагнација. Одличен ден за ново познанство. Не сакате да покажете во која мера друга личност ве интересирала. Се чувствувате добро.

ЈАРЕЦ

Организиани сте и точно го знаете распоредот на вашите обврски. На работа доаѓа до промена на плановите што оневозможува спроведување на вашите планови. Брачниот партнер е чувствителен и го сака вашето внимание. Не и излегувате во пресрет. Депресивни сте.

ВОДОЛИЈА

Стигнуваат половни вести за прилив на финансиите. Тоа ви дава елан и со многу волја пробувате да ги решите проблемите. Оставате одличен впечаток на новата личност која сте ја запознале, но не и таа на вас. Дисбаланс на хормоните, особено кај жените.

РИБИ

Сонувате околу јавен успех и прилив на финансии. Целата енергија ја насочувате кон работната сфера. Партнерот е заштитнички настроен и љубоморен што ви годи. Внимавајте на внесот на храната, особено на слатките.

извор: нетпрес