Живот и Стил

Дневен хороскоп (29.04.2020)

Дневен хороскоп (29.04.2020)

Овен

Љубов:
Понекогаш е тешко да се стави знак на еднаквост помеѓу гласот на разумот и бурните емоции. Некој ве предизвикува на емотивна реакција.
Работа:
Се чувствувате најдобро кога одржувате сè под строга контрола и кога се потврдува деловната проценка.
Здравје:
Ќе ви годи психолошка релаксација и опуштање.

Бик

Љубов:
Наместо да размислувате за нечии недостатоци, подобро е посериозно да погледнете во своето однесување или пропустите што ги правите.
Работа:
Постојано се обидувате да ја импресионирате вашата околина. Сепак, успехот не се остварува на лесен и едноставен начин.
Здравје:
Важно е да имате силна мотивација и добра волја.

Близнаци

Љубов:
Во средбата со саканата личност, повеќето настани не ви се допаѓаат, но вие добро се снаоѓате во секоја прилика.
Работа:
Некој се обидува да ги диктира правилата на деловно однесување. Имате впечаток дека од вас се очекува повеќе отколку што можете да направите.
Здравје:
Ќе ви годи некоја од техники на психолошка релаксација.

Рак

Љубов:
Чувствувате емотивно полетување, некој ве инспирира за добра забава. Бидете доволно имагинативни во друштво на саканата личност.
Работа:
Ако ви недостасуваат доверливи информации, не давајте лекомислени ветувања, туку барајте нечие посредување.
Здравје:
Додадете повеќе витамини и течности во вашата исхрана.

Лав

Љубов:
Постои добра причина да прифатите нечија покана за средба или излегување. Дајте се од себе за да ја израдувате и усреќите вашата сакана личност.
Работа:
Вие сте разочарани од нечие однесување и ова ви дава право да го преиспитате меѓусебниот договор или вашата улога во деловната соработка.
Здравје:
Усмерете ги мислите во позитивна насока.

Девица

Љубов:
„Грдниот“ дел од реалноста влијае не само на вас, туку и на вашата сакана личност. Бидете повнимателни во љубовниот дијалог.
Работа:
Вешто избегнувате да се сретнете со личност која има негативен став за резултатите од вашата деловна активност или вашиот стил на изразување.
Здравје:
Чувајте ја смиреноста на духот и „зрната мудрост“.

Терезија

Љубов:
Без оглед на вашиот статус или возраст, прифатете ја играта на заведување. Покрај саканата личност секогаш има поубав и привлечен дел од реалноста.
Работа:
Важно ви е да направите сценски впечаток на околината, затоа повремено ги преценувате вашите идеи или планови што ги промовирате.
Здравје:
Вие сте во одлична форма.

Скорпија

Љубов:
Постои личност која може да ве расположи, обрнете внимание на некои поведри теми. Партнерот очекува да го исполните своето ветување.
Работа:
На некои луѓе им недостасува чесност и трпеливост, па состанокот се претвора во дискусија за важноста на различните деловни цели.
Здравје:
Избегнувајте стресни или напорни ситуации што ве мачат.

Стрелец

Љубов:
Изненадете ја вашата сакана личност на невообичаен начин, ако имате доволно имагинација сè може да се промени во позитивна насока.
Работа:
Некој ги предизвикува вашите идеи или влијанието што го имате во бизнисот. Со неколку добри потези, можете да ги решите вашите проблеми.
Здравје:
Важно е да се одржи позитивно расположение.

Јарец

Љубов:
Коментарите што ги слушате од вашата сакана личност имаат позитивен ефект врз вашата самодоверба и ве поттикнуваат на подобро расположение.
Работа:
Кога ќе ја погледнете деловната сцена од различни аспекти, ќе биде појасно како треба да ги решите вашите дилеми.
Здравје:
Избегнувајте лоши навики и деструктивно расположение.

Водолија

Љубов:
Закажете состанок со лицето кое ве инспирира на добро расположение. Опуштете се во блиско друштво.
Работа:
Деловните проблеми со кои се соочувате бараат добра концентрација и сигурни соработници. Не дозволувајте првиот впечаток да ве измами.
Здравје:
Разубавете го вашиот изглед, како поттик за добро расположение.

Риби

Љубов:
Индиректно се обидувате да влијаете на нечија одлука. Блиско лице го забележува вашето латентно незадоволство.
Работа:
Вие не можете да ги решите деловните проблеми според утврдениот протокол, но докажувањето правда не е ваша примарна цел.
Здравје:
Избегнувајте непријатни ситуации и нови возбудувања.

извор: нетпрес