Живот и Стил

Дневен хороскоп ( 12 јуни 2020)

Дневен хороскоп ( 12 јуни 2020)

ОВЕН

Работа: Во текот на денешниот ден ќе бидете оптоварени. Обврските ви се насобираат, и ќе ви треба доста време се да завршите.

Љубов: Ако ви се чини дека партнерот не е искрен, може да се случи да погреѓите во врска со него.

Здравје: Проблеми со циркулацијата.

БИК

Работа: Денеска може да очекувате прилика на полето работа да ги решите несогласувањата кои сте ги имале со соработниците.

Љубов: Не сте подготвени за нови љубовни познанства. Старата љубов и натаму е длабоко во вашето срце.

Здравје: Проблеми со зглобовите.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Ако сте очекувале некои важни случувања, спеак, нема да дојдете до такви промени. Овој период е пасивен.

Љубов: Вашиот однос со саканата личност би можел да биде променив и полн со пречки денеска.

Здравје: Проблеми со забите.

РАК

Работа: Ќе прифатите работна понуда околу која се двоумите веќе долго време. Не ви е лесно на ова поле да остварите стабилност.

Љубов: Во недоумица сте кога е во прашање љубовта. Личноста која ви се допаѓа е ладна.

Здравје: Избегнувајте алкохол.

ЛАВ

Работа: Вашите одлуки врзани за работа доведуваат до колапс. Можно е на некој начин да сте се довеле себе во заблуда.

Љубов: Денеска ќе запознаете интересна личност која ќе ви покаже дека не е рамнодушна кон вас.

Здравје: Проблеми со притисокот.

ДЕВИЦА

Работа: Денеска е добар ден ако планирате да се занимавате со некои обврски кои порано сте ги избегнувале.

Љубов: Промените на љубовното поле ви доаѓаат некако нагло и не сте задоволни поради тоа.

Здравје: Проблеми поради вкочанетост.

ВАГА

Работа: Работната соработка се откажува, привремено, што влијае на вашето расположени, но и на долгорочните работни планови кои ги имате.

Љубов: Бракот би можел да ви падне во криза во следниот период.

Здравје: Проверете ја крвната слика.

ШКОРПИЈА

Работа: Се трудите да остварите добри резултати. Подготвени сте да се посветите на вашата работа максимално.

Љубов: После долго време очекувајте познанство на полето љубов.

Здравје: Чувствително лице.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Можно е да немате доволно мотивација за работа и на ова поле да се чувствувате некако спонтано.

Љубов: Можни се нови познанства на полето емоции. Не сте задоволни од врската со сегашниот партнер.

Здравје: Проблеми со синуси.

ЈАРЕЦ

Работа: Денеска ќе бидете подготвени на промени на полето работа, иако некои соработници се против тоа.

Љубов: Очекувајте важни одлуки на полето емоции. Пред вас е период кој може да биде променлив.

Здравје: Водете сметка околу забите.

ВОДОЛИЈА

Работа: Новите околности во кои се наоѓате на полето работа, може да бидат поволни за вас.

Љубов: Вашите брачни проблеми ќе испливаат на виделина. Со саканата личност немате добра согласност.

Здравје: Проблеми со кичмата.

РИБИ

Работа: Ве очекува прилика на работното поле напредувате. Ако вложите доволно труд, ќе бидете задоволни.

Љубов: Денеска ќе бидете искрени кон личноста која ви значи. Ќе и ги покажете своите длабоки чувства.

Здравје: Одлично.

извор: нетпрес