Живот и Стил

Дневен хороксоп: Петок (25.Септември,2020 година)

Дневен хороксоп: Петок (25.Септември,2020 година)

ОВЕН

Работа: Полека ги завршувате обврските за оваа недела, и се радувате на престојниот викенд.

Љубов: Сте испланирале викендот да го поминете со партнерот и однпред се радувате.

Здравје: Неопходно е да ја вратите кондицијата.

БИК
Работа: Уморни сте од премногу обврски. Се фокусирате на ситни обврски, за да немате впечаток дека многу работи сте направиле.

Здравје: Грлото е чувствително.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Со нетрпение чекате работната недела да се заврши. Уморни сте од борба и потребен ви е одмор.

Љубов: Правите планови со партнерот за викенд.

Здравје: Главата е чувствителна.

РАК

Работа: Вредни сте и сакате што повеќе обврски да ги одработите до крајот на денов.

Љубов: Емотивно сте незадоволни и планирате викендот да го минете дома.

Здравје: Пробајте да го засилите имунитетот.

ЛАВ

Работа: Максимално сте фокусирани на обврските без разлика што е крај на работната недела.

Љубов: Размислувате дали да закажете средба со симпатијата или не, и сепак, се одлучувате за повик.

Здравје: Напнатоста попушта, ве стигнува замор.

ДЕВИЦА

Работа: Со нетрпение го чекате крајот на работното време. Уморни сте, незадоволни, и ви треба одмор.

Љубов: Избегнувајте разговор со партнерот и правдајте се со обврските на работа.

Здравје: Исцрпени сте, време е да се посветите на себе.

ВАГА

Работа: Упорно пробувате да ги одработите сите работи кои сте ги испланирале.

Љубов: Се радувате на плановите со вашиот партнер.

Здравје: Бидете внимателни во сообраќај, немојте брзо да возите.

ШКОРПИЈА

Работа: Едвај чекате да заврши неделата и да се најдете во мир во својот дом.

Љубов: Партнерот има потреба за караница, па ја избегнувате.

Здравје: Внимавајте на грлото, избегнувајте ладни напитоци.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Иако е самиот крај на неделата, ја вложувате својата енергија максимално во работата.

Љубов: Партнерот предлага викендот да го минете заедно.

Здравје: Се чувствувате мрзеливо.

ЈАРЕЦ

Работа: Ги одгработувате обврските очекувајќи дека ќе се појават изненадувачки потешкотии.

Љубов: Во односот со партнерот доаѓа до заладување и оддалечување.

Здравје: Мрзеливи сте, но планирате да го унапредите физичкото здравје.

ВОДОЛИЈА

Работа: Со многу елан ја завршувате работната недела и посакувате идната да биде подобра.

Љубов: Планирате средба со партнерот за која не сте сигурни дали ќе ви годи.

Здравје: Нема значајни случувања.

РИБИ

Работа: Со иста енергија ги одработувате обврските во последниот работен ден.

Љубов: Емотивно сте незадоволни, затоа што не знаете како да го решите проблемот во врската.

Здравје: Проблеми со притисок.

извор:нетпрес.ком.мк