Живот и Стил

Десерт кој не дебелее: Здрави мафини готови за 12 минути

Десерт кој не дебелее: Здрави мафини готови за 12 минути

Состојќи:

Малини
2 банани
4 јајца

Подготовка:

Испасирајте ги бананите и во нив додадете ги јајцата и измешајте.
Смесата прелијте ја врз малините кои веќе ги имате ставено во доното на калапот за мафини.
Печете 12 минути на 190 °C

извор:попара.мк