Живот и Стил

Деликатес на денот: Бомбици со сирење и маслинки

Деликатес на денот: Бомбици со сирење и маслинки

Направете вкусни бомбици со сирење.

СОСТОЈКИ:

  • 250 гр. маслинки
  • 250 гр. сирење
  • малку магдонос
  • 50 гр. маргарин
  • 100 гр. ореви
  • сол и зачини

ПОДГОТОВКА:

  1. Се мелат оревите, се сече магдоносот и маслинките.
  2. Се мати маргаринот да биде пенаст, па се става сирење и се продолжува со матење, се ставаат ореви и магдонос, па се ставаат маслинки.
  3. Се меша и се прават бомбици со додавање зачини по избор.
  4. Издекорирајте со сусам.

извор:готви.мк