Живот и Стил

Чоко-кокос бомбици

Чоко-кокос бомбици

Направете совршени колачиња со чоколадо и кокос.

  • СОСТОЈКИ:

    200 гр. кокос

  • 150 гр. кондензирано млеко
  • 200 гр. црно чоколадо

ПОДГОТОВКА:

  • Се става кокосот во сад и се додава млекото со еден прстофат сол и се меша убаво.
  • Се остава смесата еден час во ладилник.
  • Се прават потоа топчиња кои се ставаат во растопено чоколадо со малку масло.

извор: готви.мк