Живот и Стил

Бои на лакови за нокти што треба да ги имате ова лето

Бои на лакови за нокти што треба да ги имате ова лето
фото:принтскрин/инсатграм

Претходните неколку години, популарните нежни и природни летни нијанси беа надополнети со многу поинтензивни и впечатливи бои. Па така, и ова лето ќе уживате во модерните бои на лакови за нокти, чиј опсег на нијанси се движи од нежни светли до силни неонски нијанси. Овие седум нијанси ќе бидат најпопуларните бои на лакови за нокти за претстојното лето.

1. Неонска жолта боја

За да ја направите оваа боја уште поизразена, под неа нанесете еден слој непроѕирен лак. Дополнителен совет: за да постигнете совршена рамнотежа, на ноктите на нозете нанесете кремова нијанса.

2. Огнена мандарина

Оваа нијанса ќе изгледа фантастично на вас, без разлика дали имате потемен тен или не, а се вклопува совршено со чаша ладен егзотичен коктел.

3. Пастелна виолетова

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Katja (@tesladaynails) on

извор:кафепауза.мк