Живот и Стил

Астролозите предвидуваат: Жените во овие 3 хороскопски знаци ќе останат бремени во 2019 година

Астролозите предвидуваат: Жените во овие 3 хороскопски знаци ќе останат бремени во 2019 година

Бременоста е дар и најубавиот дел од животот, а оваа година Меркур ќе ги израдува овие три хороскопски знаци. За разлика од другите знаци во Зодијакот кои ги чека напорна раабота на деловно поле и променлива ситуација на љубовно поле, овие три знаци ги очекува нов член во семејството.
РАК

Иако за овој знак годината не започна како што очекуваше, тие напорно работеа на врската и ја зајакнаа својата љубов. На есен им се насмевнува многу поповолна животна ситуација, а декември за нив ќе биде особено страствен, па тука се шансите за бременост повеќе од добри.

ОВЕН

Овој хороскопски знак на почетокот на годината се соочи со лоши околности, но за среќа со доаѓањето на летото животот им се насочува во подобар правец благодарение на Венера. Нивната љубов е повеќе од силна, па голема е веројатноста дека во јули или август ќе останат бремени.

ДЕВИЦА

Благодарение на годината во знакот на Меркур, Девиците желбата за потомство ќе му ја пренесат и ан партнерот. На повидок е многу романтично лето и големи шанси за бременост.

извор:среќа.мк