Живот и Стил

Акробација која остава без здив: Таа танцува “обесена“ на својата коса (видео)

Акробација која остава без здив: Таа танцува “обесена“ на својата коса (видео)
фото:принтскрин/јутјуб

Танчерката Мерион Крампе го издигна танцувањето на шипка на сосема ново ниво.

Покрај тоа што воопшто нема шипка, сега Мерион танцува “обесена“ на нејзината коса.

Иако е невозможно да објасни дека не е болно, нејзината вештина ве остава без здив. И не само оние што го виделе настапот, туку дури 234 илјади обожаватели кои ја следат на Инстаграм.

извор:курир.мк