Живот и Стил

Адријана Лима, Бела Хадид, Џесика Алба, Ријана… маските на славните за Халоувин (фото)

Адријана Лима, Бела Хадид, Џесика Алба, Ријана… маските на славните за Халоувин (фото)

Секоја година, љубителите на маскирањето со нетрпение го очекуваат Халовин за да можат да ја разбудат својата креативност.

Погледнете како се маскираа познатите личности оваа година за Ноќта на вештерките:

АДРИЈАНА ЛИМА

Убавиот ангел на Victoria’s Secret се маскираше заедно со двете слатки ќеркички Валентина и Сиена и нејзиното момче Метин Хара.

„Халовин е среќен празник кога го славам со моето семејство“ – напиша Лима во описот на фотографијата со девојчињата.

Славните за Халовин

Славните за Халовин

Славните за Халовин

Славните за Халовин

Славните за Халовин

БЕЛА ХАДИД И THE WEEKND

Славните за Халовин

Славните за Халовин

Славните за Халовин

ЏЕСИКА АЛБА

Славната актерка се маскираше во еднорог, заедно со најголемата ќерка Хонор, додека нејзиниот сопруг со ќерката Хевен и синчето Хејнс се претворија во жирафи. „Прв Халовин како петчлено семејство“ – напиша таа.

Славните за Халовин

Славните за Халовин

Славните за Халовин

ХАЈДИ КЛУМ И ТОМ КАУЛИЦ

Хајди и Том се претворија во Фиона и Шрек.

Хајди Клум и Том Каулиц за ХаловинХајди Клум и Том Каулиц за Халовин

СОФИЈА ВЕРГАРА

Софија Вергара со сопругот Џо Манганиело и синот Маноло.

Славните за Халовин

Славните за Халовин

ЏАСТИН ТИМБЕРЛЕЈК И ЏЕСИКА БИЛ

Славниот пар со синчето Сајлас се маскираа во ликови од „The Lego Batman Movie“. Џесика е Харли Квин, Џастин е Робин, додека Сајлас е Бетмен.

Славните за Халовин

КРИСИ ТИГЕН И ЏОН ЛЕЏЕНД

Криси се маскираше во кралицата Елизабета, додека Џон во принцот Чарлс.

Славните за Халовин

БИЈОНСЕ

Бијонсе прво се маскираше во легендарната Тони Брекстон, а потоа во Олимпијката Флоренс Грифит-Џојнер.

Славните за Халовин

Славните за Халовин

Славните за Халовин

Славните за Халовин

Славните за Халовин

Славните за Халовин

Славните за Халовин

Славните за Халовин

КРИСТИЈАНО РОНАЛДО СО СЕМЕЈСТВОТО

РИЈАНА

Славните за Халовин

Славните за Халовин

Славните за Халовин

АЛЕК БОЛДВИН

Болдвин со семејството се маскираа во астронаути.

Славните за Халовин

Славните за Халовин

НИЛ ПАТРИК ХАРИС

Актерот од „How I Met Your Mother“ со сопругот и двете дечиња со страшни маски.

СИАРА

Сиара како Накија од „Black Panter“.

Славните за Халовин

Славните за Халовин

БЛИЗНАЦИТЕ НА ЏЕНИФЕР ЛОПЕЗ

Славните за Халовин

Славните за Халовин

Славните за Халовин

ЕМИЛИ РАТАЈКОВСКИ

Славните за Халовин

Славните за Халовин