Живот и Стил

3 најубави модни комбинации со кои ќе ги споите летото и есента во еден стајлинг

3 најубави модни комбинации со кои ќе ги споите летото и есента во еден стајлинг

Кога ќе се „помешаат“ летото и есента, се добиваат феноменални модни комбинации со кои нема шанси да не останете забележани.

Летната сезона и омилените летни модни парчиња наскоро ќе ги оставиме зад себе, но дотогаш можеме паметно да го искористиме овој месец и да уживаме во летните трендови што подолго, на уште поинтересен начин!

Преодната сезона нѝ носи прилика за најубавите модни експерименти – спојување на омилените парчиња облека и детали во кои уживаме во летниот период со класичните парчиња поради кои едвај ја чекаме есента.

Еве како да ги споите летото и есента во совршена модна комбинација:

Бел комбинезон (или друга летна боја) и кожна јакна или мантил

 

View this post on Instagram

 

Picnic à la Vuitton. @louisvuitton #LVParfums

A post shared by BELEN HOSTALET (@belenhostalet) on

Тексас шорцеви со есенски парчиња облека

 

View this post on Instagram

 

Working Sunday🤓

A post shared by Tamara Kalinic (@tamara) on

Лелеав летен фустан и чизми

извор: точка.ком.мк