Радио Милева
Тешко семејно искуство

Живее во страв: Рада Мнојловиќ се плаши да не и се случи судбината на нејзината мајка

Живее во страв: Рада Мнојловиќ се плаши да не и се случи судбината на нејзината мајка

Пејачката Рада Манојловиќ го загрижи целото семејство поради нејзината здравствена состојба.

Имено, бидејќи има генетска предиспозиција за најтешката болест, Рада исто така одбила да се вакцинира против коронавирусот од страв дека ќе и го ослабне имунитетот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by RADA MANOJLOVIC (@radamanojlovic)

– Рада со право е исплашена. Мајка и имала рак на јајниците, се борела, но за жал, не можела да ја добие битката и во 2004 година починала. Кога била млада, Рада одела по болници, разговарала со лекари и сите и велеле дека мора сериозно да се грижи и да оди на редовни прегледи. Истото важи и за сестрата Марија, бидејќи ако мама имала рак, и двете се подложни на болеста и мора цел живот да се грижат за тоа- изјавил изворот за „Свет“ и додал:

– Тие двете преживеале секакви работи, па не чуди што Рада се плаши и не верува во се’ што кажуваат некои лекари.

Останати вести од Радио Милева