Мегафон

Зимска идила во македонските ски центри: Маврово и Попова Шапка утрово под снег (ФОТО)

Зимска идила во македонските ски центри: Маврово и Попова Шапка утрово под снег (ФОТО)
Како што веќе најавија метеоролозите есента иако календарски пристигна пред месец дена веќе деновиве може вистински да се почувствува.

Утрово снег имаме во Маврово и Попова Шапка, а температурата таму е 0 целзиусови степени.

извор:курир