Радио Милева
Нова љубов

Жика Јакшиќ ја покажа девојката која е значително помлада од него (фото)

Жика Јакшиќ ја покажа девојката која е значително помлада од него (фото)

Продуцентот и водител Жика Јакшиќ зад себе има два брака.

Во Германија ја запознал својата прва сопруга, со која има возрасен син Андрија Јакшиќ, кој е најмладиот енолог во Германија, а според емисијата што ја води на својот татко му направил вино „Никогаш не е доцна“.

По разводот од првата сопруга Жика се ожени со Дајана Пауновиќ со која го има синот Душан.

Но, ниту овој брак не успеа, но Јакшиќ не се откажа од љубовта и сега за првпат во јавноста ја покажа својата сегашна девојка која е многу помлада од него.

Тие двајца заедно уживаа во кафeна, а девојката на Жика за оваа пригода облече фустан без прерамки под кој не носеше градник.

Инаку, Жика Јакшиќ неодамна во една емисија откри зошто верува дека неговиот прв брак не преживеал.

– Се разведовме затоа што ми е премногу тешко да живееме заедно, премногу сум независeн, тешко се прилагодувам на секаков вид оглавник, а на крајот и на оглавникот и стегите што, според тоа, бракот неумоливо ги носи. Немавме никакви проблеми, кавги, измами, но едноставно не можевме да ги усогласиме нашите животни ставови и желби – изјави неодамна Јакшиќ.

фото:Инстаграм Жика Јакшиќ/Принтскрин ало.рс

Останати вести од Радио Милева