Радио Милева
за да нема ризик

Жика Јакшиќ се жени: Го прашал Саша Поповиќ дали сака да биде кум, но тој го одбил?!

Жика Јакшиќ се жени: Го прашал Саша Поповиќ дали сака да биде кум, но тој го одбил?!

Жика Јакшиќ неодамна пред јавноста ја претстави својата нова партнерка, убавата адвокатка Тијана Мијаиловиќ.

Жика зад себе има два брака, но никогаш не ја изгубил вербата во љубовта. Откако јавно ја претстави Тијана, почнаа гласини дека двојката наскоро ќе се венча.

Има и наводи дека Саша Поповиќ однапред одбил да биде кум на оваа свадба.

Ова изненади многумина, со оглед на тоа што се знае дека Саша и Жика се добри пријатели и долгогодишни деловни соработници.

– Жика на шега го праша Саша дали ако повторно се ожени, ќе му биде кум, на што Поповиќ му рече дека не би му текнало. Жика прво се шокираше, а потоа Сале му објасни: „Ти донесов малер кога се ожени за Дијана, не траеше долго, па нема да ризикувам повторно“, изјавил неодамна за Свет извор близок на Саша.

Да потсетиме, тој неодамна зборуваше за разводи и болен период и истакна дека е многу тешко да се живее заедно.

-Имам два брака, многу ми е тешко да живеам заедно. Научно е утврдено дека не можам да живеам во брак бидејќи многу рано си ја купив слободата – искрен е Јакшиќ во емисијата „Ексклузивна ноќ“.

фото:Инстаграм принтскрин/Гранд/Ало.рс

Останати вести од Радио Милева