Радио Милева
секој ден како роденден

Жена, мајка и негова кралица: За Димитар Андоновски сопругата е на пиедестал – „Ти си мојата мотивација!“ (фото)

Жена, мајка и негова кралица: За Димитар Андоновски сопругата е на пиедестал – „Ти си мојата мотивација!“ (фото)

Пејачот Димитар Андоновски е од оние мажи што сакаат и јавно да покажат љубов и почит кон својата понежна половина.

Неговата сопруга Христина славеше роденден, а тоа беше само причина плус за Диме да и го направи денот уште поубав и посебен.

Всушност, за Димитар не треба да има посебен повод за да ја стави на пиедестал неговата Тинче.

Имено, тој честопати знае во фото-објавите на социјалните мрежи да напише дека таа е неговата кралица, да ја воздигне да сите да видат и знаат колку љубов зрачи во нивниот храмоничен брачен однос.

-Среќен роденден моја Тинче, кусо напиша за нивната најнова заедничка фотографија, а потоа следеше и уште една со наследниците и славеничката.

За секоја објава со Христина, Димитар има емотивен коментар, а во еден од многуте вели:

„Не можеш да замислиш колку многу ми помогна да станам подобра личност, сопруг и татко. Ти си мојата мотивација да се борам секој ден“ – пишува Диме.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Dimitar Andonovski (@dimitarandon)

Кога една жена е задоволна и опсипана со љубов, тогаш таа зрачи, а во случајов кај убавата Христина тоа е евидентно.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Dimitar Andonovski (@dimitarandon)


За потсетување, Димитар и Христина се венчаа во 2015 година, а како плод на нивната љубов се родија синчињата Михаил и Гаврил.

фото:Инстаграм/Димитар Андоновски

Останати вести од Радио Милева