Радио Милева
шест гласа

Згодната македонска кандидатка „растури“ во „Ѕвездите на Гранд“: Aндријана Петрушовска воодушеви со својот глас и стас (видео)

Згодната македонска кандидатка „растури“ во „Ѕвездите на Гранд“: Aндријана Петрушовска воодушеви со својот глас и стас (видео)

Започна вториот круг на „Ѕвездите на Гранд“, а во првата емисија настапуваше македонската претставничка Андријана Петрушовска (21) од Скопје.

Aтрактивната Македонка  се претстави со песните „Брод што тоне“ и „Мили мили“ и ги освои сите шест гласови на жирито и со тоа помина директно во третиот круг.

-Првата песна беше маестрална, без грешка, за втората не сум сигурна дека е за натпреварување, изјави Марија.

-Нема интонација низ целата песна, изјави Цеца.

-Ти доби вкупно шест гласа и покрај тоа што имаме забелешки, јас имам забелешки на втората песна, изјави Ана Бекута.

-Ти си убиец за ова што го покажа, изјави Вики Миљковиќ.

-Првата песна е една од најубавите интерпретации, втората песна е полна со енергија, но нема хармонија, изјави Мили.

-Јас сум многу задоволен, се што ти кажаа како критика беше добронамерно, заклучи Ѓорѓе Давид кој е ментор на македонската претставничка.

На крајот, Поповиќ ја замоли Андријана да се обрати на македонски и да го каже својот впечаток.

-Сакам да се заблагодарам на коментарите на жирито и на Ѓоле кој што е предобар ментор и многу ни значи тоа што го прави за нас. Навистина е посветен, изјави Андријана.

Нејзиниот настап погледнете во видеото подолу на 2: 19: 07.

фото: принтскрин/јутуб/звезде гранда

Останати вести од Радио Милева