Радио Милева
маркантна

Згодна и стројна темнокоса убавица: Еве ја Тара – ќерката на Саша Матиќ (фото)

Згодна и стројна темнокоса убавица: Еве ја Тара – ќерката на Саша Матиќ (фото)
фото:саша матиќ/инсатграм

Ќерката на Саша Матиќ блесна на прославата на полнолетството на Ива Пејовиќ, најмладата ќерка на пејачот Ацо Пејовиќ.

Таа се појави на забавата по повод 18-ти роденден во придружба на татко и и мајка и ги привлече сите погледи на присутните со својата убавина, но и со својот елегантен стајлинг, особено мини фустанот кој ги истакна нејзините извајани нозе.

Помладата ќерка на Саша Матиќ за прв пат се осмели да облече ваков аутфит, кој многу наликуваше на стајлингот на нејзината мајка Ангелија, но никој не го пофали нејзиниот избор на гардероба, а Сале доби и честитки за доброто однесување и воспитување на наследничката.

Позирајќи за фоторепортерите на самиот влез од хотелот, каде се одржуваше прославата, пејачот не ја симна насмевката од лицето, а зошто би кога покрај себе има прекрасна сопруга и ќерките Александра и Тара, за кои сите нема ништо друго освен пофални зборови.

Саша и неговата сопруга Ангелија ја добија првата наследничка веднаш по нивната венчавка, која се одржа во 2003 година. Брачната двојка се запозна на еден од настапите на Матиќ и денес важат за едни од најхармоничните на сцената.

– Во моментот кога ќе сфатите дека покрај себе имате пријател, некој на кој можете да се потпрете, кој ќе ве поддржи во вашите цели, тогаш знаете дека потрагата е завршена и дека ја имате вистинската личност покрај себе. Личност доживотно – ова се зборовите кои Сале ја опишал својата врска со Анџелија во претходните години.

фото:АТА Images/Stori.rs

Останати вести од Радио Милева