Радио Милева

Жешко во теретана: Сузана Турунџиева во бикини удираше на боксерска вреќа (фото)

Жешко во теретана: Сузана Турунџиева во бикини удираше на боксерска вреќа (фото)
фото:сузана турунџиева/принтскрин/инстаграм

За познатата ТВ водителка,музичар,писател, Сузана Турунџиева, веќе изнесен период јогата и рекреацијата во природа станаа нејзин начин на живот кој го полни нејзиното тело и дух со позитивна енергија.

Сепак, таа покажа дека не ги заобиколува и тренинзите во теретана.

Сузе која со физичкиот изглед е пример и за помладите од неа, храбро го покажува своето фит тело за чии резултати потребна е работа и упорност.

фото: сузана турунџиева/принтскрин/инстаграм

Јога, трчање, пешачење, вежбање на теретана… Се’ од ова се наоѓа на нејзината агенда за здрав начин на живот.

фото: сузана турунџиева/принтскрин/инстаграм

Овој пат на Инстаграм објави фотографија каде е во доста храбро издание, односно носи бикини во теретана додека удира на боксерската вреќа.

„Само јако или оди си дома“- порачува Сузе во описот на фотографијата.

фото: сузана турунџиева/принтскрин/инстаграм

Само напред за овој неуморен дух полн со мотивација!

Останати вести од Радио Милева