Радио Милева
жешко лето на повидок

Жената која ги има најсовршените облини на планетата, носи хит модел костим за капење – поради овој детаљ мами воздишки (ФОТО)

Жената која ги има најсовршените облини на планетата, носи хит модел костим за капење – поради овој детаљ мами воздишки (ФОТО)

Ако се прашувавте какви костими за капење ќе се носат во ова лето, одговорот е – провокативни! И кој подобро да го знае тоа од новата жена наречена „тело“, Кимберли Гарнер.

Модната дизајнерка и ријалити ѕвезда Кимберли Гарнер овие денови ужива во сончевиот Мајами, а поради оскудниот костим за капење во кој се појавила, била мета на погледи на плажата.

Маслинестиот едноделен костим за капење едвај ги ‘додржал’ нејзините совршени облини, а овој модел е особено привлечен поради деталите на горниот дел.

Интересните повеќекратни врвки одлично го нагласуваат струкот, особено ако можете да се пофалите со толку тесен каков што има Кимберли. Сличен модел на бикини дизајнирала манекенката Емили Ратајковски пред неколку сезони и привлече големо внимание.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Emily Ratajkowski (@emrata)

За потсетување, Кимберли Гарнер се прослави со линијата на костими за капење кои почна да ги дизајнира уште во 2013 година, а често таа самата им е најдобра реклама.

Ништо поинаку не било ниту оваа недела во Мајами.

Останати вести од Радио Милева