Мегафон

Жељко Самарџиќ вечерва со концерт во Кисела Вода

Жељко Самарџиќ вечерва со концерт во Кисела Вода

Во рамки на „Културно лето 2022“ во Кисела Вода вечерва концерт на мега популарната музичка ѕвезда од соседството – Жељко Самарџиќ.

Вечерва, како и претходните три вечер, општината по повод својот роденден организира забава за граѓаните.
Претпладнево од 11 часот настапуваат „Златно славејче“, а предвидени се бројни изненадувања за најмалите жители.

Од 18 часот следи „Битка на бендови“, од 20 часот концерт на Боби Павловски, а од 22 часот па се до полноќ скопјани ќе се забавуваат со Жељко Самарџиќ.

Сите настапи се кај салата Расадник.

Извор: Скопје Инфо.Мк